STAFETA 4 x 400 m CSS DINAMO – MEDALIE DE BRONZ la CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 3 – FINALA – BACAU

martie 7th, 2021

Sambata 13 si duminica 14 martie, la Bacau s-a desfasurat FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE JUNIORI 3 (U16). De la IACRIS – CSS DINAMO au participat:

  1. STAFETA 4 x 400 m (LINCA MARIA, MIHAILESCU MARIA, GAVRILA ANA, NICULAE MELISA) – 4:23,44 s MEDALIE DE BRONZ (NOU RECORD AL CLUBULUI);
  2. NICULAE MELISALOCUL 4 la 60 m (8,14 s, 8,18 in serie) si LOCUL 5 la Lungime (5,16 m);
  3. GAVRILA ANALOCUL 4 la 60 m garduri (9,36 s, 9,48 s in serie) si locul 10 la 60 m (8,30 NOU RECORD PERSONAL);
  4. LINCA MARIA – Locul 8 la 60 m (8,23 s, in serie 8,19 s);
  5. MIHAILESCU MARIA – Locul 13 la 400 m (66,36 s);
  6. POMIRLEANU MARIA – Locul 31 la 60 m (8,89 s) si Locul 19 la Lungime (4,24 m) ;
  7. SURUGIU IOANA – 400 m DNF (o accidentare veche a recidivat ); FELICITARI !

Stafeta 4 x 2 tururi CSS DINAMO – LOCUL 5, MELISA NICULAE si MARIA LINCA – NOI RECORDURI ALE CLUBULUI

februarie 27th, 2021

Vineri 6 si sambata 7 martie, s-a desfasurat Campionatul National de Juniori 2 (U18). Reprezentantele IACRIS-CSS DINAMO au obtinut urmatoarele rezultate:

MELISA NICULAE – 60 m = 8,19 s (locul 12), Lungime calificari = 5,19 m RECORD PERSONAL si AL CLUBULUI, Lungime Finala = 5,08 m (locul 7);

MARIA LINCA – 60 m serii = 8,12 s RECORD PERSONAL si AL CLUBULUI, 8,15 s in finala (locul 7), 400 m = 66,77 s (locul 24);

CATINCA NITU – 60 m serii = 8,62 s (locul 28), 400 m = 64,27 s (locul 16);

ANA GAVRILA – 60 m serii = 8,48 s (locul 21), Lungime calificari = 4,75m (locul 16);

MARIA MIHAILESCU – 400 m = 65,66 s (locul 16);

STAFETA 4 x 2 tururi (GAVRILA, MIHAILESCU, NICULAE, NITU) = 3:53.07 s (locul 5).

FELICITARI !

MIHAI MILITARU – NOU RECORD PERSONAL

februarie 22nd, 2021

Sambata 26 si duminica 27 februarie, la Bucuresti , s-a desfasurat FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE JUNIORI 1. Am avut doi reprezentanti, FILIP CUCIUC si MHAI MILITARU .

FILIP a concurat dupa o lunga perioada de recuperare dupa o accidentare, si a sarit 5,95 m in calificari, clasandu-se pe locul 17 . MIHAI , dupa ce s-a calificat in Finala cu 6,29 sarit din prima, in Finala, a realizat un NOU RECORD PERSONAL, cu 6,61 m (fostul record era 6,52 m), rezultat ce l-a clasat in final pe locul 5, la 8 cm de medalie .

FELICITARI si SUCCES la vara !

MELISA NICULAE – 3 RECORDURI PERSONALE (SI ALE IACRIS) !

februarie 20th, 2021

Sambata 20 si duminica 21 februarie, s-a desfasurat CAMPIONATUL NATIONAL de MASTERS. In cadrul acestui concurs, au concurat si cativa juniori IACRIS – CSS DINAMO. O evolutie excelenta a avut MELISA NICULAE, care a realizat la cele trei probe la care a participat, 3 RECORDURI PERSONALE si 3 RECORDURI ALE CLUBULUI IACRIS!

La 60 m J3, recordul ii apartinea cu 8,17 s. A alergat 8,14 s !

La 200 m J3, recordul ii apartinea cu 27,00 s , din vara trecuta. A alergat 26,82 s !

La Lungime J3, recordul data din 2012, 5,03 m. A sarit 5,13 m !

Performere au fost si MARIA LINCA, cu 8,28 s la 60 m J3 si 27,24 s RECORD PERSONAL (fostul record era 27,58 s) la 200 m J3, si ANA GAVRILA cu 1,35 m la Inaltime J3 si 4,73 m RECORD PERSONAL (fostul record era 4,50 m) la Lungime J3 !

CATINCA NITU a alergat 8,38 s la 60 m J2 si 28,34 s la 200 m J2, MIHAI MILITARU a sarit 6,28 m la Lungime J1 iar FILIP CUCIUC a revenit cu 5,79 m la Lungime J1 (cu elan mic).

FELICITARI si SUCCES la FINALELE PE TARA !

17 MEDALII a cucerit echipa AC IACRIS-CSS DINAMO antrenata de CRISTINA si CRISTI IACOBAN, la CAMPIONATUL MUNICIPAL de COPII si JUNIORI

februarie 14th, 2021

Campionatul Municipal de Juniori si Copii 1 si 2 s-a desfasurat sambata 13 si duminica 14 februarie. Echipa AC IACRIS – CSS DINAMO, coordonata de CRISTINA si CRISTI IACOBAN a obtinut nu mai putin de 17 (saptesprezece) medalii, 7 AUR,  6 ARGINT si 4 BRONZ, astfel:

GAVRILA ANA – 60 m garduri J3 = 9,29 s RP si RECORD AL CLUBULUI (in serie 9,37 s); MILITARU MIHAI – Lungime J1 = 6,39 m; NITU CATINCA – 200 m J2 = 27,95 s RP si 400 m = 64,52 s; NICULAE MELISA – 60 m J3 = 8,17 s RP si RECORD AL CLUBULUI (in serie 8,18 s) si 200 m = 27,25 s; FIRU MARIA – Inaltime C1 = 1,40 m RP si RECORD al CLUBULUI;

MEDALII DE ARGINT (VICECAMPIONI MUNICIPALI): FILIP DARIA – 200 m J2 = 30,41 s; LINCA MARIA – 60 m = 8,21 s RP (in serie 8,24 s) si 200 m = 27,69 s; STEFAN MARIA – 60m C1 = 8,54 s (in serie 8,53 s RP) si 200 m C1 = 29,37 s; PRISTOLIAN RIANA – 60 m garduri C1 = 9,62 s RP (in serie 9,81 s);

MEDALII DE BRONZ: GEORGESCU VLAD – 200 m = 25,20 s; POMIRLEANU MARIA – 60 m J3 = 8,79 s (in serie 8,79 s); CODIN MARIA – Lungime C2 = 4,28 m; DIMA STEFAN – Lungime C2 = 4,14 m;

Alte rezultate: DUTESCU SANDRA – Inaltime J3 = 1,30 m (locul 9); POMIRLEANU MARIA – Lungime J3 = 4,12 m (locul 9); GAVRILA ANA – Lungime J3 = 4,50 m (locul 5) si Inaltime J3 = 1,35 m (locul 6); VOINEA SIMONA – 60 m J3 = 9,27 s (locul 5) si 200 m J3 = 32,05 s (locul 4); HNATIUC RARES – 60 m J2 = 8,07 s (locul 6); NITU CATINCA – 60 m J2 = 8,38 s (locul 4, in serie 8,37 s RP); FILIP DARIA – 60 m J2 = 9,22 s (locul 5); SALAUDEEN FATIMAH – 60 m C1 = 9,56 s (locul 11) si 200 m C1 = 32,72 s (locul 10); FIRU MARIA – 200 m C1 = 30,60 s (locul 5); BUDESU SOPHIA – 200 m C1 = 31,62 s (locul 8) si Lungime = 4,37 m (locul 7); PETRISOR NATALIA – 200 m C1 = 34,08 s (locul 12) si Lungime = 3,72 m (locul 14); PRISTOLIAN RIANA – Lungime C1 = 4,73 m (locul 5); BADEA ANDREEA – 60 m C2 = 9,71 s (locul 10) si Lungime = 3,76 m (locul 6); CODIN MARIA – 60 m C2 = 9,04 s (locul 5 , in serie 8,91 s); IONESCU GEORGE – 60 m C2 = 9,56 s (locul 10) si Lungime C2 = 3,45 m (locul 9); MARACINE ANDREI – 60 m C2 = 9,69 s (locul 14) si Lungime = 3,77 m (locul 6); DIMA STEFAN – 60 m C2 = 9,24 s (locul 4, in serie 9,20 s). FELICITARI !