CUPA CAPITALEI – COPII 1, 2 si 3 – Program provizoriu

aprilie 24th, 2019

CAMPIONATUL MUNICIPAL DE SENIORI, TINERET, JUNIORI 1, 2 si 3 – Program si inscrieri provizorii

aprilie 24th, 2019

Au fost inscrisi:

1. IACOBAN CRISTINA – S T – Triplusalt, 100 m, 200 m

2. MILITARU MIHAITA – J2 – Triplusalt, Lungime, 200 m

3. CUCIUC FILIP – J2 – 100 m, Lungime

4. NITU CATINCA – J3 – 100 m, 200 m

5. MANOLESCU NEACSU ANDREI – J3 – 100 m, 200 m

6. GEORGESCU VLAD – J3 – 100 m, 200 m

7. DUTA STEFAN – J3 – 100 m, Lungime

8. HNATIUC RARES – J3 – 100 m, 200 m, Lungime

9. Stafeta 4 x 100 m J3 (DUTA, HNATIUC, GEORGESCU, MANOLESCU NEACSU);

Program de antrenament 22 APRILIE – 5 MAI

martie 29th, 2019

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Luni 22CANTONAMENT CIMPINA

Marti 23 CANTONAMENT CIMPINA

Miercuri 24 CANTONAMENT CIMPINA

Joi 25CANTONAMENT CIMPINA

Vineri 26CANTONAMENT CIMPINA

Simbata 27 –  VACANTA PASTE

Duminica 28VACANTA PASTE

Luni 29VACANTA PASTE

Marti 308,00 Tin Jun Copii la sala LM; 16,30 Tin, Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala de sport a Scolii 49;

Miercuri 117,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala LM;

Joi 2 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 16,30 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala scolii 49;

Vineri 38,00 Tineret, Juniori Copii la sala de atletism "LIA MANOLIU"; 17,00 Tineret, Juniori la sala LM;

Sambata 4   CAMPIONATUL MUNICIPAL S, T, J 1, 2 si 3 si CUPA CAPITALEI C 1, 2 si 3

Duminica 5CAMPIONATUL MUNICIPAL S, T, J 1, 2 si 3 si CUPA CAPITALEI C 1, 2 si 3

Stefan DIMA – MEDALIE DE AUR, Riana PRISTOLIAN si Daniel MAHERA – MEDALII DE ARGINT si Maria FIRU – MEDALIE DE BRONZ la Campionatul Regional de Copii 2 si 3

martie 27th, 2019

Campionatul Regional de Copii 2 si 3, sambata 6 aprilie, Bucuresti, rezultate (timpi manuali la 50 m):

MEDALIE DE AUR: STEFAN DIMA, Biatlon 1, C3 = 929 p (7,56 s la 50 m si 1,12 m la Inaltime);

MEDALIE DE ARGINT: DANIEL MAHERA, Biatlon 1, C3 = 828 p (7,72 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime); RIANA PRISTOLIAN, Biatlon 2, C2 = 1097 p (8,26 s la 50 m garduri si 3,98 m la Lungime);

MEDALIE DE BRONZ: MARIA FIRU , Biatlon 1, C2 = 950 p ( 7,80 s la 50 m si 1,21 m la Inaltime;

LOCUL 4: MARIA STEFAN, Biatlon 1, C2 = 946 p (7,29 s la 50 m si 1,10 m la Inaltime); MARIA CODIN, Biatlon 1, C3 = 858 p (7,82 s la 50 m si 1,03 m la Inaltime); GEORGE IONESCU VORNICU, Biatlon 1, C3 = 808 p (8,32 s la 50 m si 1,03 m la Inaltime);

LOCUL 5: ALEXANDRU IONITA, Biatlon 1, C2 = 883 p (8,32 s la 50 m si 1,18 m la Inaltime); ANDREI MARACINE, Biatlon 1, C3 = 756 p (8,44 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime); Stafeta 4 x 50 m C2 (PRISTOLIAN, GHEORGHE, IONITA, STEFAN) = 32,00 s; Stafeta 4 x 50 m C3 (BADEA, MAHERA, CODIN, DIMA) = 32,20 s ;

LOCUL 6: ALEXANDRU GHEORGHE, Biatlon 1, C2 = 845 p (8,05 s la 50 m si 1,05 m la Inaltime); MIHAI MARINA , Biatlon 1, C3 = 750 p (8,50 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime);

Alte rezultate: Alexandru Dragomir, Biatlon 1, C2 = 774 p (8,26 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime, loc 8); VICTOR POPA, Biatlon 1, C2 = 656 p (9,19 s la 50 m si 0,90 m la Inaltime, loc 9); ANDREEA BADEA, Biatlon 1, C3 = 774 p (8,26 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime); Mircea Andreescu, Biatlon 1, C3 = 728 p (8,72 s la 50 m si 0,95 m la Inaltime); SOFIA BUDESU, Biatlon 2, C2 = 739 p (11,52 s la 50 m garduri si 3,66 m la Lungime, locul 16); Daniel Andreescu, Biatlon 3, C3 = 529 p (10,00 s la 50 m si 5,09 m la Greutate); Stafeta 4 x 50 m C2 (Budesu, Popa, Dragomir, Firu) = 33,41 s , locul 10;

RIANA PRISTOLIAN si MARIA STEFAN – PERFORMERELE CUPEI „PROATLETIC”

martie 20th, 2019

 Duminica 24 martie, s-a desfasurat Cupa "PROATLETIC". Printre protagonisti s-au numarat si atletii IACRIS. Astfel, la Fluturasi 2, RIANA PRISTOLIAN a castigat proba de 50 m garduri in 8,38 s, ceea ce reprezinta un NOU RECORD PERSONAL si AL CLUBULUI. MARIA STEFAN a obtinut 2 MEDALII DE ARGINT, la 50 m (7,44 s in Finala, 7,78 s in serii) si la 200 m (29,97 s), ambele reprezentand NOI RECORDURI PERSONALE !

Alte rezultate: RIANA PRISTOLIAN – Lungime = 4,02 m (locul 5); SOPHIA BUDESU – Lungime = 3,58 m (locul 15); MARIA FIRU – 50 m = 8,16 s (locul 12) si 200 m = 32,41 s (locul 7); DANIEL MAHERA – 50 m = 8,27 s (locul 17) si 200 m = 33,49 s (locul 8); ALEXANDRU IONITA – 50 m = 8,50 s (locul 19) si Lungime = 3,48 m (locul 21); MIRCEA ANDREESCU – 50 m = 9,89 s (locul 45) si Lungime = 2,48 m (locul 36); LARISA BANU – 50 m garduri = 12,26 s locul 14) si 200 m = 39,28 s (locul 23); Stafeta 4 x 100 m (Codin, Firu, Pristolian, Stefan) = 1:04,76 s (locul 5 dupa cazatura Mariei Codin); Stafeta 4 x 100 m (Salanti, Andreescu, Ionita, Mahera) = 1:11,45 s (locul 8); MIHAELA IONITA – 50 m = 9,86 s (locul 35) si Lungime = 2,62 m (locul 30); STEFAN PAVLOVICI – 50 m = 9,60 s (locul 24) si Lungime = 2,63 m (locul 22); GABRIEL SALANTI – Lungime = 2,40 m (locul 38); MATEI GUDEA – Lungime = 2,24 m (locul 33); MARIA CODIN – Lungime = 3,55 m (locul 20). FELICITARI !