CAMPIONATUL NATIONAL DE STAFETE – SENIORI si JUNIORI

septembrie 27th, 2020

JUNIORI 2 – 4 x 100 m – CSS DINAMO

1.FILIP CUCIUC

2.MIHAI MILITARU

3.RARES HNATIUC

4. MADALIN IOSCA

JUNIORI 2 – 100-200-300-400 m – CSS DINAMO

1.FILIP CUCIUC

2.RARES HNATIUC

3.MIHAI MILITARU

4.MADALIN IOSCA

 

JUNIORI 3 – 4 x 100 m – ATLETIC CLUB IACRIS

1.ANDREI RAILEANU

2.VLAD GEORGESCU

3.STEFAN DUTA

4.ANDREI MANOLESCU NEACSU

JUNIORI 3 – 100-200-300-400 m – ATLETIC CLUB IACRIS

1.ANDREI RAILEANU

2.STEFAN DUTA

3.VLAD GEORGESCU

4.ANDREI MANOLESCU NEACSU

 

 JUNIOARE 3 – 4 x 100 m – CSS DINAMO

1.CATINCA NITU

2.IOANA SURUGIU (MARIA POMIRLEANU)

3.MARIA MIHAILESCU

4.ANA GAVRILA

JUNIOARE 3 – 100-200-300-400 m – CSS DINAMO

1.CATINCA NITU

2.IOANA SURUGIU

3.ANA GAVRILA

4.MARIA MIHAILESCU

CAMPIONATUL NATIONAL DE STAFETE – COPII 1 si 2

septembrie 27th, 2020

COPILE 1 – 5 x 80 m – ATLETIC CLUB IACRIS

1. SIMONA VOINEA

2.ELEONORA ANDREESCU

3.MARIA LINCA

4.SANDRA DUTESCU

5,MELISA NICULAE

 

COPILE 2 – 5 x 80 m – ATLETIC CLUB IACRIS

1. FATIMA SALAUDEEN

2. MARIA STEFAN

3.MARIA FIRU

4.SOPHIA BUDESU

5. RIANA PRISTOLIAN

Program orientativ de antrenament 28 SEPTEMBRIE – 11 OCTOMBRIE

august 27th, 2020

 Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Juniori = nascuti 2006 si mai mari

Copii = nascuti 2007 si mai mici

 

Luni 28 – 8,00 Grupele 1 si 2; 17,00 Grupele 1 si 2 la stadion LIA MANOLIU;

Marti 29 8,00 Grupele 1 si 2; 16,30 Grupa 1; 18,30 Grupele 3 si 4 la stadion LIA MANOLIU;

Miercuri 30   17,00 Grupele 1 si 2 la stadion LIA MANOLIU;

Joi 1   8,00 Grupa 1; 16,30 Grupa 1; 18,30 Grupele 3 si 4 la stadionul LIA MANOLIU;

Vineri 2 8,00 Grupele 1 si 2; 17,00 Grupele Gr 1 si 2 la stadionul LIA MANOLIU;

Sambata 3 CAMPIONATUL NATIONAL DE STAFETE – SENIORI, JUNIORI, COPII

Duminica 4PAUZA

Luni 517,00 Grupele 1 si 2 la Stadion LIA MANOLIU

Marti 68,00 Grupele 1 si 2; 16,30 Grupa 1; 18,30 Grupele 3 si 4 toate la Stadion LIA MANOLIU

Miercuri 717,00 Grupele 1 si 2 Stadion LIA MANOLIU ;

Joi 88,00 Grupa 1; 16,30 Grupa 1  ; 18,30 Grupele 3 si 4 toate la Stadion LIA MANOLIU

Vineri 9 – 8,00 Grupele 1 si 2; 17,00 Grupele 1 si 2 la Stadion LIA MANOLIU;

Sambata 10 – 9,30 Grupa 1 "POWER TEST" la Stadion LIA MANOLIU;

Duminica 11PAUZA

Relaxare si distractie la NISIPURILE DE AUR – BULGARIA

august 24th, 2020

In perioada 17 – 24 08 2020 , ne-am distrat si ne-am relaxat in frumoasa statiune NISIPURILE DE AUR (GOLDEN SANDS) din Bulgaria.  Plaja a fost foarte curata, s-a pastrat distantarea iar nisipul era intr-adevar, parca, de aur, foarte fin. Am avut zile cu valuri mari, zile fara valuri, dar apa marii a fost permanent calda si curata. Ne-am bronzat, ne-am balacit si in piscina frumoasa a hotelului de 4 stele in care am stat, si unde regimul ALL INCLUSIVE ne-a satisfacut, in mare, toate poftele. Camerele foarte spatioase, cu vedere la mare, si plimbarile pe inserat, au intregit un sejur foarte frumos si linistit.

MIHAI MILITARU si FILIP CUCIUC – FINALISTI, RARES HNATIUC – RECORD PERSONAL

iulie 13th, 2020

Vineri 14 august si sambata 15 august a avut loc FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE JUNIORI 2. Reprezentantii IACRIS – DINAMO au avut urmatoarele rezultate :

MIHAI MILITARU – Lungime 6,40 m – locul 7 (in calificari 6,05 m);

FILIP CUCIUC – Lungime 6,24 m – locul 9 (in calificari 5,88 m);

RARES HNATIUC – 100 m 12,11 s RECORD PERSONAL – locul 15 (locul 1 in serie);

FELICITARI !

 

 

 

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE JUNIORI 3

iulie 10th, 2020

 

Vineri 7 si sambata 8 august s-a desfasurat FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL de JUNIORI 3. Atletele AC IACRIS – CSS DINAMO au obtinut urmatoarele rezultate

CATINCA NITU – 100 m = 14,09 s (loc 11) si 200 m = 29,01 s (loc 15)

MARIA POMIRLEANU – 100 m = 14,38 s (loc 16) si Lungime = 4,08 m (loc 13)

IOANA SURUGIU – 200 m = 29,93 s (loc 23) si 400 m = 67,66 s (loc 14)

MARIA MIHAILESCU – 400 m = 66,11 s (loc 11) si 300 m garduri = 53,86 s (loc 9)

ANA GAVRILA – 80 m garduri = 13,81 s (loc 14)

FELICITARI !

„OPEN” SENIORI – MIHAI MILITARU loc 4 si FILIP CUCIUC loc 6

iulie 5th, 2020

 

Vineri 7 si sambata 8, s-a desfasurat OPEN-ul de seniori la care au participat si trei atleti de la AC IACRIS – CSS DINAMO. Acestia au obtinut urmatoarele rezultate

MIHAI MILITARU – Lungime = 6,46 m (loc 4)

FILIP CUCIUC – Lungime = 6,24 m (loc 6)

RARES HNATIUC – 100 m = 12,25 s (loc 26)

FELICITARI si SUCCES la FINALA JUNIORILOR 2 de saptamana viitoare !

 

 

MELISA NICULAE – dublu campioana nationala, RIANA PRISTOLIAN – campioana nationala si medaliata cu bronz, MARIA LINCA, MARIA FIRU – campioane nationale, MARIA STEFAN – dublu medaliata cu bronz, CRISTINA IACOBAN – 8 medalii la debutul ca antrenoare !

iulie 4th, 2020

Debut excelent al CRISTINEI IACOBAN ca antrenoare, la Finala Campionatului National de Copii 1 si 2 – 4 (PATRU) CAMPIOANE NATIONALE, 8 (OPT) MEDALII – 5 de AUR si 3 de BRONZ !

MELISA NICULAE – DUBLU CAMPIOANA NATIONALA LA COPILE 1 – 200 m = 27,00 s (RECORD PERSONAL) si Lungime = 5,05 m !

MARIA LINCA – CAMPIOANA NATIONALA LA COPILE 1 – 80 m = 10,80 s (RECORD PERSONAL) si locul 4 la 300 m = 44,81 s (RECORD PERSONAL) !

RIANA PRISTOLIAN – CAMPIOANA NATIONALA LA COPILE 2 – 60 m garduri = 9,66 s (RECORD PERSONAL) si MEDALIE DE BRONZ LA LUNGIME = 4,71 m (RECORD PERSONAL) !

MARIA FIRU – CAMPIOANA NATIONALA LA COPILE 2 – Inaltime = 1,38 m (RECORD PERSONAL) !

MARIA STEFAN – DUBLU MEDALIATA CU BRONZ LA COPILE 2 – 80 m = 11,43 s si 200 m = 29,74 s !

Foarte bine au concurat si SOPHIA BUDESU – 4,14 m Lungime Copile 2 (locul 10) si SIMONA VOINEA – 80 m Copile 1 = 11,69 s (locul 7) si 200 m = 30,59 s (locul 11), RECORDURI PERSONALE !

FELICITARI COPII, FELICITARI CRISTINA, MULTA BAFTA IN CONTINUARE !

 

 

 

 

 

REZULTATE BUNE LA DEBUT – OPEN „CUPA ROMANIEI” JUNIORI 1 si 2

iulie 3rd, 2020

Vineri 24 si sambata 25 iulie a debutat sezonul de vara in Romania, la atletism. Sportivii AC IACRIS – CSS DINAMO antrenati de Cristina Iacoban au obtinut urmatoarele rezultate :

MIHAI MILITARU – Lungime = 6,33 m (locul 5 la J2);

FILIP CUCIUC – Lungime = 6,20 m (locul 6 la J2);

RARES HNATIUC – 100 m = 12,24 s (locul 15 la J2);

CATINCA NITU – 100 m = 14,08 s (locul 7 la J3) si 200 m = 30,15 s (locul 15 la J3);

MARIA MIHAILESCU – 200 m = 30,55 s (locul 20 la J3) si 400 m = 65,90 s (locul 10 la J3);

IOANA SURUGIU – 200 m = 31,00 s (locul 21 la J3) si 400 m = 70,94 s (locul 16 la J3);

FELICITARI !

ANTRENAMENT TESTARE REUSIT

iulie 2nd, 2020

Duminica, 19 iulie 2020, a avut loc, in vederea participarii la competitiile organizate de Federatia Romana de Atletism in iulie si august, antrenamentul de testare al atletilor AC IACRIS – CSS DINAMO. Rezultatele au fost in general bune, iar unele chiar excelente (cronometraj manual). Iata rezultatele:

COPII 2 – RIANA PRISTOLIAN – Lungime = 4,60 m si 50 m garduri = 7,62 s ; MARIA FIRU – Inaltime = 1,44 m si 50 m = 7,00 s ; SOPHIA BUDESU – 50 m = 7,27 s si Lungime = 4,10 m; MARIA STEFAN – 50 m = 6,57 s si 200 m = 29,62 s;

COPII 1 – NICULAE MELISA – Lungime = 5,17 m si 200 m = 26,75 s; SIMONA VOINEA – 80 m = 10,97 s si 200 m = 31,19 s ; MARIA LINCA – 80 m = 9,90 s si 300 m = 46,45 s;

JUNIORI 3 – MARIA MIHAILESCU – 400 m = 66,08 s si 300 m garduri = 51,92 s; IOANA SURUGIU – 200 m = 29,84 s si 400 m = 69,12 s; CATINCA NITU – 100 m = 13,30 s si 200 m =  30,14 s;

JUNIORI 2 – FILIP CUCIUC – 100 m = 11,18 s si Lungime = 6,12 m; MIHAI MILITARU – Lungime = 6,38 m; ALEXIA HIMCEAC – 100 m = 13,20 s si 200 m = 28,28 s; ALEXANDRA HOBAI – 100 m = 13,59 s; RARES HNATIUC – 100 m = 11,53 s;

Multumim comisiei de organizare, in frunte cu d-ra prof CRISTINA IACOBAN, presedinta si antrenoare IACRIS si d-ra DARIA FILIP , instructor sportiv IACRIS !

Toti copiii au fost premiati cu medalii, sucuri si inghetata ! FELICITARI !