Program de antrenament 17 APRILIE – 7 MAI

aprilie 12th, 2017

NEWSLETTER FEBRUARIE 2017;     NEWSLETTER IANUARIE 2017;     Comunicat Parinti 15.01.2017;    GRUPE dec 2016;     CALENDAR ORIENTATIV 2017 (30.09.2016);     pe http://atleticclubiacris.shutterfly.com

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

DACA PLOUA LA ORELE ANTRENAMENTULUI, ANTRENAMENTUL PROGRAMAT PE STADION SE VA EFECTUA IN SALA DE ATLETISM ! In perioada rece, cand antrenamentul se face afara, incalzirea se face in sala !

Luni 17 – PAUZA;

Marti 18 – 8,00 Sen Jun Copii la sala LM; 16,30 Sen Jun la stadion LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala LM;

Miercuri 19 – 16,30 Sen Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala Lm

Joi 20 – 8,00 Sen Jun Copii la sala LM; 16,30 Sen Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala LM;

Vineri 21ADUNAREA GENERALA A FEDERATIEI ROMANE DE ATLETISM; 18,00 – Sen la sala LM;

SAMBATA 22 aprilie – MARTI 2 mai – CANTONAMENT SENIORI – POIANA BRASOV

NU SE FAC ANTRENAMENTE IN BUCURESTI

Marti 2 – 18,30 Jun Copii 5 – 8 ani stadion LM;

Miercuri 3 – 18,30 Jun Copii 9 – 13 ani la stadion LM;

Joi 4 – 8,00 Jun Copii la stadion LM; 18,30 Jun Copii 5 – 8 ani la stadion LM;

Vineri 5 – 8,00 Jun Copii la stadion LM; 17,00 Jun Copii la stadion LM;

Sambata 6 CAMPIONATUL MUNICIPAL DE JUNIORI 2 si de COPII 1, 2 si 3;

Duminica 7 – CAMPIONATUL MUNICIPAL DE JUNIORI 2 si de COPII 1, 2 si 3;

16 COPII IACRIS CAMPIONI NATIONALI SI/SAU MEDALIATI LA FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE COPII 1, 2 si 3 ! FELICITARI COPII, FELICITARI CRISTINA IACOBAN, DIANA ROSU si VLAD CHIORPEC !

martie 26th, 2017

Sambata 1 si duminica 2 aprilie, s-a desfasurat la Bucuresti FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL de COPII 1, 2 si 3. Nu mai putin de 16 copii IACRIS au plecat acasa cu cel putin o medalie, site-ul sportpuls.ro evidentiindu-ne ca, "CLUBUL CU CEI MAI MULTI COPII CU MEDALII la CN FINALA COPII 1,2 si 3"

(https://sportpuls.ro/index.php/2017/04/02/atletism-atletic-club-iacris-bucuresti-clubul-cu-cei-mai-multi-copii-cu-medalii-la-cn-finala-c123/). Iata rezultatele:

MEDALII DE AUR – CAMPIOANE NATIONALE : Stafeta 4 x 1 tur C1 = 1:44,36 s (ANA CRISTICA, ALEXANDRA HOBAI, PATRICIA CHIFA si ALEXIA HIMCEAC); Stafeta 4 x 50 m C3 = 33,83 s (MARIA CODIN, MARIA FIRU, MARIA STEFAN si RIANA PRISTOLIAN);

MEDALII DE ARGINT – VICECAMPIOANE si VICECAMPIONI NATIONALI: ALEXIA HIMCEAC C1 – 200 m = 27,33 s; Stafeta 4 x 100 m C2 = 62,46 s (MELISSA NICULAE, MARIA MIHAILESCU, ANA GAVRILA si MARIA LINCA); Stafeta 4 x 50 m C3 – 35,17 s (ALEXANDRU GHEORGHE, TEODOR GHEORGHE, STEFAN DIMA, ALEXANDRU IONITA);

MEDALII DE BRONZ: MARIA FIRU C3 – 50 m = 8,67 s (in serii 8,61 s); RIANA PRISTOLIAN C3 – 50 m garduri = 9,70 s;

LOCUL 4; MARIA STEFAN C3 – 200 m = 34,41 s;

LOCUL 5: PATRICIA CHIFA C1 – 200 m = 27,97 s; MARIA CODIN – 50 m = 8,77 s (in serii 8,87 s);

LOCUL 6: – ANA CRISTICA C1- 60 m garduri = 10,32 s (in serii = 10,06 s); ANA GAVRILA C2 – 50 m garduri = 9,46 s;

Alte rezultate: COPII 1 – MARIA IORDAN GRIGORE – Lungime 3,92 m; VLAD GEORGESCU – 60 m = 8,61 s; ANDREI MANOLESCU-NEACSU – 60 m = 8,81 s; RARES HNATIUC – 60 m = 9,81 s; STEFAN DUTA = 9,85 s; ALEXANDRU STEFAN 10,07 s; ALEXANDRA HOBAI – 200 m = 28,52 s; CATINCA NITU – 200 m = 29,18 s; Stafeta 4 x 1 tur II = 1:54,16 s (DARIA GEORGESCU, MARIA IORDAN GRIGORE, ALEXIA COBZARU si CATINCA NITU); Stafeta 4 x 1 tur B = 1:57,87 s (STEFAN DUTA, RARES HNATIUC, ANDREI MANOLESCU NEACSU si VLAD GEORGESCU); COPII 2 – MELISSA NICULAE – 50 m = 8,21 s; MARIA LINCA – 200 m = 32,74 s;  VLAD SURUCEANU – 50 m = 8,16 s; VLADIMIT NICOLAE – 50 m = 8,84 s; MIRCEA MIHAILESCU – 50 m = 9,13 s; Stafeta 4 x 100 m = 67,83 s (MIRCEA MIHAILESCU, STEFAN ENE, VLADIMIR NICOLAE si VLAD SURUCEANU); COPII 3 – ANDREEA BADEA – 50 m = 9,13 s; MARIA IVAN – 50 m = 9,40 s; ALEXANDRU GHEORGHE – 50 m = 9,06 s; TEODOR GHEORGHE – 50 m = 9,11 s; ALEXANDRU IONITA – 50 m = 9,26 s; STEFA DIMA – 50 m = 9,32 s; FELICITARI !

FILIP CUCIUC – VICECAMPION NATIONAL JUNIORI 3 la SARITURA IN LUNGIME

martie 15th, 2017

Sambata 18 si duminica 19 martie s-a desfasurat la Bucuresti FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL de JUNIORI 3. Cei 4 atleti IACRIS, care abia au facut trecerea de la copii la juniori, au avut evolutii foarte bune. Astfel, FILIP CUCIUC ne-a adus MEDALIA de ARGINT la SARITURA IN LUNGIME, cu 5,92 m.  IULIA CIUCA, cu toate ca a concurat accidentata, a ocupat LOCUL 4 la 400 m cu 61,26 s, iar la Lungime a sarit 4,39 m. ALEXANDRA AMZA a ocupat LOCUL 6 la INALTIME, cu 1,40 m RPE, iar la Lungime a sarit 4,62 m. MIHAITA MILITARU si-a realizat un nou RECORD PERSONAL la Lungime, cu 5,36 m, iar la Inaltime a sarit 1,45 m. FELICITARI !

CAMPIONATUL NATIONAL DE COPII 1, 2 si 3 – Etapa de Zona

martie 5th, 2017

Sambata 11 si duminica 12 martie, s-a desfasurat la Bucuresti Campionatul National de Copii 1, 2 si 3 – etapa de zona. Iata rezultatele copiilor nostrii:

COPII 1 : ALEXIA HIMCEAC – 200 m = 27,81 s LOC 1 si 50 m = 8,33 s LOC 4 (in serie 8,33 s); PATRICIA CHIFA – 200 m = 27,84 s LOC 2 si 50 m = 8,46 s LOC 5 (in serie 8,42 s); ALEXANDRA HOBAI – 200 m = 28,80 s LOC 5 si 50 m = 8,63 s; ANA CRISTICA – Lungime = 4,89 m LOC 2 si 50 m garduri = 10,34 s LOC 4 (in serie 10,23 s); VLAD GEORGESCU – 60 m = 8,75 s LOC 7 (in serie 8,51 s) si 200 m = 29,06 s; CATINCA NITU – 50 m = 8,89 s si 200 m = 30,15 s; DARIA GEORGESCU – 50 m = 9,21 s si Lungime = 3,80 m; MARIA IORDAN GRIGORE – 50 m = 9,36 s si Lungime = 4,15 m; ANDREI MANOLESCU – NEACSU – 60 m = 8,86 s si 200 m = 30,18 s; RARES HNATIUC – 60 m = 9,63 s si Lungime = 3,82 m; ALEXANDRU STEFAN – 60 m = 10,05 s si 200 m = 34,14 s; STEFAN DUTA – Lungime = 3,55 m;

COPII 2 : ANA GAVRILA – 50 m garduri = 9,37 s LOC 4 si 50 m = 8,08 s; MARIA LINCA – 50 m = 8,14 s si 200 m = 32,49 s LOC 6; MARIA MIHAILESCU – 200 m = 34,46 s si 50 m garduri = 11,52 s; NICULAE MELISSA – 50 m = 8,06 s si Lungime = 3,29 m; CATINCA LAZAR – Inaltime = 1,00 m LOC 8 si Lungime = 3,27 m; VLAD SURUCEANU – 50 m = 8,31 s si 200 m = 32,97 s; VLADIMIR NICOLAE – 50 m = 8,66 s si Lungime = 3,42 m; STEFAN ENE – 200 m = 36,05 s si Lungime = 3,33 m;

COPII 3 : RIANA PRISTOLIAN – 50 m = 8,26 s LOC 3 (in serie 8,42 s) si 50 m garduri = 10,06 s LOC 3; MARIA FIRU – 50 m = 8,87 s LOC 5 (in serie 8,65 s) si 200 m = 36,18 s LOC 7; MARIA CODIN – 50 m = 9,26 s LOC 8 (in serie 9,23 s) si 200 m = 41,86 s; MARIA STEFAN – 200 m = 34,95 s LOC 4 si 50 m garduri = 10,32 s loc 5; ALEXANDRU IONITA – Lungime = 3,00 m LOC 8 si 50 m = 9,09 s; ALEXANDRU GHEORGHE – Lungime = 3,14 m LOC 5 si 50 m = 9,10 s; SOPHIA BUDESU – 50 m = 9,64 s si Lungime = 2,83 m; MIHAELA IONITA – 50 m = 10,82 s si Lungime = 2,04 m; ANDREI MARACINE – 50 m = 9,23 s si Lungime = 2,58 m; TEODOR GHEORGHE – 50 m = 9,37 s si Lungime = 2,31 m; FELICITARI !

UN LOC 2 (FILIP CUCIUC), UN LOC 3 (ALEXANDRA AMZA) UN LOC 4 (IULIA CIUCA) si UN LOC 5 (MIHAI MILITARU) la la CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 3 – etapa I-a

februarie 27th, 2017

La etapa I-a a Campionatului National de Juniori 3 , atletii nostri s-au aflat din nou printre fruntasi: FILIP CUCIUC a obtinut LOCUL 2 la saritura in Lungime, cu 6,00 m, iar la 60 m si-a facut un NOU RECORD PERSONAL, cu 7,77 s , castigand finala a doua. ALEXANDRA AMZA a ocupat locul 3 la saritura in Inaltime, cu un NOU RECORD PERSONAL , 1,40 m. La 400 m, la prima cursa, ALEXA a alergat 68,42 s. IULIA CIUCA a ocupat locul 4 la 400 m, cu un NOU EXCELENT RECORD PERSONAL , 61,09 s. MIHAI MILITARU a ocupat locul 5 la saritura in Inaltime, cu 1,55 m, iar la Lungime s-a clasat pe 9, cu 5,14 m. FELICITARI !