CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI SI TINERET

februarie 16th, 2017

Sambata 17 si duminica 18 va avea loc Finala Campionatului National de Atletism – Seniori si Tineret (sub 23 de ani). De la noi vor participa CRISTINA IACOBAN – 60 m, ELENA VISCUN – 60 m si 60 m garduri si VLAD CHIORPEC – 60 m garduri si Lungime. Le dorim mult succes !

Program de antrenament 20 – 26 FEBRUARIE

februarie 8th, 2017

FORMULAR CERERE LEGITIMARE;     INVITATIE COMPETITIE COPII POLONIA;     Comunicat Parinti 15.01.2017;     PROPUNERI DUBLA LEGITIMARE;     PROPUNERI LEGITIMARE IANUARIE 2017;     LISTA LEGITIMATI FRA;     GRUPE dec 2016;     CALENDAR ORIENTATIV 2017 (30.09.2016);     pe http://atleticclubiacris.shutterfly.com

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

DACA PLOUA LA ORELE ANTRENAMENTULUI, ANTRENAMENTUL PROGRAMAT PE STADION SE VA EFECTUA IN SALA DE ATLETISM ! In perioada rece, cand antrenamentul se face afara, incalzirea se face in sala !

Luni 20 – 8,00 Jun3 GrP la sala LM; 17,00 Sen Jun 3 GrP la sala LM; 18,30 Copiii 9 – 13 ani la sala LM;

Marti 21 – 8,00 Jun3 GrP la sala LM; 16,30 Sen Jun3 GrP la sala LM; 18,30 Copiii 5 – 8 ani la Scoala 49;

Miercuri 22 – 17,00 Sen Jun3 GrP la Sala LM; 18,30 Copiii 9 – 13 ani la sala LM;

Joi 23 – 8,00 Jun3 GrP la sala LM; 16,30 Sen Jun3 GrP la sala LM; 18,30 Copiii 5 – 8 ani la Scoala 49;

Vineri 24 – 8,00 Jun3 GrP la sala LM; 17,00 Sen Jun3 GrP la sala LM;

Sambata 25PAUZA

Duminica 26 PAUZA

ELENA VISCUN, CAMPIOANA NATIONALA UNIVERSITARA !

februarie 8th, 2017

 

Sambata 4 si duminica 5, la Bacau s-a desfasurat CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR la atletism, concomitent cu etapa a 2-a a Campionatului National de Seniori , Tineret si Juniori 1. Atletii nostri s-au comportat excelent. Astfel, ELENA VISCUN a castigat titlurile de CAMPIOANA NATIONALA UNIVERSITARA la 60 m garduri (9,01 s – loc 2 CN ST) si VICECAMPIOANA NATIONALA UNIVERSITARA la 60 m (8,01 s in serie si 7,96 s in finala – loc 3 CN ST). CRISTINA IACOBAN s-a clasat pe locul 4 in finala (8,14, in serie 8,12 s – loc 5 CN ST, iar VLAD CHIORPEC s-a clasat pe locul 4 la 60 m garduri (8,61 s – loc 4 CN ST). FELICITARI !

CAMPIONATUL MUNICIPAL DE JUNIORI 3 – 4 MEDALII (1 AUR – FILIP CUCIUC si 3 BRONZ – FILIP CUCIUC, ALEXANDRA AMZA si IULIA CIUCA)

ianuarie 30th, 2017

 Vineri 3 si sambata 4, a avut loc Campionatul Municipal de Junior 3, atletii nostri aflandu-se pentru prima oara in aceasta postura . Cu toate acestea, ei au evoluat excelent, cucerind 4 medalii, prin FILIP CUCIUC (AUR la Lungime – 5,66 m si BRONZ la 60 m – 7,85 s in finala, 7,78 s PB in serie), IULIA CIUCA (BRONZ la 400 m – 62,97 s , locul 4 in finala la 60 m – 8,42 s , 8,27 PB in serie) si ALEXANDRA AMZA (BRONZ la Inaltime – 1,35 m si locul 4 – 4,46 m la Lungime).

Alte rezultate:  DAVID ICHIM – 8,25 s la 60 m, MIHAI RADUTU – 8,38 s la 60 m, ALEXANDRU NITA – 8,53 s la 60 m si locul 6 – 4,77 m la Lungime, MIHAI MILITARU – locul 4 , 1,45 m la Inaltime si locul 5 – 5,08 m la Lungime. FELICITARI !

15 COPII IACRIS MEDALIATI LA CAMPIONATUL MUNICIPAL DE COPII 1, 2 si 3

ianuarie 29th, 2017

Campionatul Municipal de Copii s-a desfasurat in perioada 3 – 5 februarie. Copiii nostri au obtinut, ca de obicei,  rezultate foarte bune:

MEDALII DE AUR: ALEXIA HIMCEAC (C1) la 60 m – 8,34 s in finala, in serii 8,40 s; STAFETA 4 x 1 tur C1 = ALEXANDRA HOBAI, PATRICIA CHIFA, ANA CRISTICA, ALEXIA HIMCEAC – 1:51,36 s; STAFETA 4 x 100 m C2 – MARIA LINCA, ANA GAVRILA, MARIA MIHAILESCU, NICULAE MELISSA – 63,85 s; MARIA STEFAN (C3) – 200 m = 34,67 s; STAFETA 4 x 50 m (C3) – ALEXANDRU GHEORGHE, ALEXANDRU IONITA, TEODOR GHEORGHE, ANDREI MARACINE  = 36,58 s;

MEDALII DE ARGINT: ANA GAVRILA (C2) la 50 m garduri 8,98 s; STAFETA 4 x 50 m (C3) – RIANA PRISTOLIAN, MARIA STEFAN, MARIA FIRU, MARIA CODIN – 37,60 s;

MEDALII DE BRONZ:  PATRICIA CHIFA (C1) la 60 m – 8,58 s in finala, 8,53 s i serii; ANA CRISTICA (C1) la 60 m garduri = 10,13 s; RIANA PRISTOLIAN (C3)  – 50 m = 8,43 s in serii si 8,34 s in finala;

Alte rezultate:ALEXANDRA HOBAI (C1) la 60 m – locul 6 in finala cu 8,74 s, 8,73 s in serii; CATINCA NITU (C1) la 60 m – locul 5 in finala cu 8,71 s, 8,88 s in serii;ALEXIA COBZARU (C1) – 60 m = 9,19 s; MARIA IORDAN GRIGORE (C1) – 60 m = 9,20 s; DARIA GEORGESCU (C1) – 60 m = 9,31 s si Lungime = 3,80 m; NICOLA NASTASE (C1) – 60 m = 9,79 s; VLAD GEORGESCU *C1) – 60 m locul 5 in finala cu 8,58 s, in serii 8,90 s; STEFAN DUTA (C1) – 60 m = 9,73 s; ALEXANDRU STEFAN (C1) – 60 m = 10,05 s; STAFETA 4 x 1 tur II (C1) – CATINCA NITU, MARIA IORDAN, NICOLA NASTASE, ALEXIA COBZARU – Locul 4 cu 1:59,49 s; MELISSA NICULAE (C2) – 50 m locul 4 in finala cu 8,09 s, in serie 8,15 s; MARIA MIHAILESCU (C2) 50 m = 8,68 s; VLAD SURUCEANU (C2) – 50 m = 8,08 s; DAVID MARINESCU (C2) – 50 m garduri = 10,45 locul 7;  MARIA LINCA (C2) – 200 m = 32,75 s locul 4; VLADIMIR NICOLAE (C2) – Lungime = 3,41 m; MARIA FIRU (C3) = 8,97 s la 50 m; MARIA CODIN (C3) = 9,32 s la 50 m; ANDREEA BADEA (C3) = 9,34 s la 50 m; SOPHIA BUDESU (C3) – 50 m = 9,54 s ; ALEXANDRU GHEORGHE (C3) – 50 m = 9,08 s; ALEXANDRU IONITA (C3) – 50 m = 9,09 s; ANDREI MARACINE (C3) – 50 m = 9,16 s; FELICITARI !

;