CUPA „ATHLETIC STAR” – Copii II si III : 6 MEDALII de AUR, 3 de ARGINT si 4 de BRONZ

octombrie 25th, 2018

Marti 23 octombrie, in sala de atletism "LIA MANOLIU" s-a organizat concursul de copii 2 si 3 CUPA "ATHLETIC STAR". Micutii nostri atleti s-au aflat din nou printre protagonisti, cu toate ca nu au avut voie sa concureze decat la o singura proba, fiecare copil. Iata rezultatele:

MEDALII DE AUR: GHEORGHE TEODOR – 200 m C3 = 33,58 s; LINCA MARIA – 200 m C2 = 29,38 s; DIMA STEFAN – 50 m C3 = 8,09 s; PRISTOLIAN BIANCA – 50 m C3 = 8,34 s; NICOLAE MELISA – 50 m C2 = 6,81 s;  IONESCU VORNICU GEORGE – Lungime C3 = 3,36 m;

MEDALII DE ARGINT: MICU STEFAN – 200 m C3 = 36,78 s; PRISTOLIAN RIANA – 50 m C2 = 7,47 s; BUDESU SOPHIA – Lungime C2 = 3,83 m;

 MEDALII DE BRONZ: CORNATEANU FLORIAN – 200 m C3 = 38,59; BANU LARISA – 200 m C3 = 36,50 s; STEFAN MARIA – 200 m C2 = 32,22 s; COPUZEANU CEZAR – 50 m C3 = 8,78 s;

Alte rezultate: MIHAILESCU MIRCEA – 50 m C2 = 8,72 s (locul 4); VESCOVICI EDUARD – 50 m C2 = 9,34 s (locul 5); COPUZEANU MEDEEA – 50 m C3 = 9,86 s (locul 13); IONITA MIHAELA – 50 m C3 = 9,19 s (locul 7); VESCOVICI ANAIS – 50 m C3 = 10,61 s (locul 17); CHIS TUDOR – Lungime C3 = 2,82 m (locul 6}; MARINA MIHAI – Lungime C3 = 2,94 m (locul 4);

TIMPII au fost MANUALI !

6 Medalii de AUR, 2 Medalii de ARGINT si 3 Medalii de BRONZ la Memorialul „MARIUS PETRESCU” – CALARASI

octombrie 16th, 2018

Sambata, 20 octombrie, la Calarasi, 13 cluburi de atletism au concurat la Memorialul "MARIUS PETRESCU", competitie organizata de Clubul Sportiv Scolar Calarasi, director domnul profesor Marius Tataru. Selectionata AC IACRIS – CSS DINAMO s-a clasat pe un merituos loc 3 pe echipe, punctele fiind aduse de:

AUR MELISA NICULAE C2 – 60 m = 8,63 s si Lungime = 4,74 m; MARIA LINCA C2 – 500 m = 1:34,97 s; FILIP CUCIUC J3 – 80 m = 9,73 s; CATINCA NITU C1 – 80 m = 11,11 s; MIHAI MILITARU J3 – Decasalt = 28,08 m;

ARGINTMARIA LINCA C2 – 60 m = 8,90 s; FILIP CUCIUC J3 – Lungime = 6,14 m;

BRONZRIANA PRISTOLIAN C2 – Lungime = 4,09 m; MARIA CODIN C3 – Lungime = 3,70; ALEXANDRA AMZA J3 – Lungime = 5,09 m;

In afara concursului, CRISTINA IACOBAN a sarit la Pentasalt 13,67 m, NOU RECORD PERSONAL !

Alte rezultate: ANDREEA BADEA C3 – Lungime = 3,22 m (locul 7) si 50 m = 8,89 s (locul 11); CATINCA NITU C1 – Lungime = 4,08 m (locul 11); ANA GAVRILA C1 – Lungime = 4,26 m (locul 9) si 80 m = 11,78 s (locul 5); MIHAI MILITARU J3 – Lungime = 5,82 m (locul 4); ALEXANDRA AMZA J3 – Pentasalt = 11,82 m (locul 4); MARIA CODIN C3 – 50 m = 8,49 s (locul 6); RIANA PRISTOLIAN C2 – 60 m = 9,32 s (locul 4);

TIMPII au fost MANUALI !

 

Domnul Profesor CRISTI IACOBAN a fost premiat de PRIMARIA SECTORULUI 2

octombrie 14th, 2018

Cu ocazia Zilei Internationale a Educatiei, intr-un cadru festiv, domnul profesor CRISTI IACOBAN, Director al Clubului Sportiv Scolar "DINAMO" Bucuresti, a fost premiat de Primarul sectorului 2, domnul MUGUR TOADER, si de Viceprimarul sectorului 2, domnul CRISTIAN POPESCU,  pentru rezultatele foarte bune in activitatea profesionala.

 

21 DE COPII IACRIS MEDALIATI LA CONCURSUL – „PRIMII PASI IN ATLETISM”

septembrie 22nd, 2018

 Evolutie excelenta a micilor atleti IACRIS/CSS DINAMO, la debutul in sezonul de sala.  Cel mai frumos moment a fost PODIUMUL IACRIS la 50 m C2, cu NICULAE MELISA pe 1, PRISTOLIAN RIANA pe 2 si STEFAN MARIA pe 3 ! Dar iata rezultatele:

MEDALII DE AUR: MANOLESCU NEACSU ANDREI – 200 m C1 (26,49 s); NICULAE MELISA – 50 m C2 (7,42 s in serie, 7,46 s in finala); NICULAE MELISA – 200 m C2 (28,71 s); PRISTOLIAN RIANA – 50 m garduri C2 (8,76 s); STAFETA 4 x 100 m C2 = 58,91 s – STEFAN MARIA, PRISTOLIAN RIANA, LINCA MARIA si NICULAE MELISA;

MEDALII DE ARGINT: NITU CATINCA – 60 m C1 (8,66 s in serie, 8,63 s in finala); NITU CATINCA – 200 m C1 (28,94 s), STAFETA 4 x 1 tur C1 (1:54,21 s) – SURUGIU IOANA, MIHAILESCU MARIA, GAVRILA ANA si NITU CATINCA; MANOLESCU NEACSU ANDREI – 60 m C1 (8,08 s in serie, 8,09 s in finala); ; LINCA MARIA – 200 m C2 (29,57 s); PRISTOLIAN RIANA – 50 m C2 (7,92 s in serie, 7,83 s in finala); STAFETA 4 x 50 m FETE C3 = 35,05 s – PRISTOLIAN BIANCA, BANU LARISA, BADEA ANDREEA si CODIN MARIA; STAFETA 4 x 50 m BAIETI C3 = 34,27 s – DIMA STEFAN, GHEORGHE TEODOR, MARACINE ANDREI si IONESCU VORNICU GEORGE;

MEDALII DE BRONZ: STEFAN MARIA – 50 m C2 (7,85 s in serie, 7,87 s in finala); MARINESCU DAVID – 200 m C2 (31,75 s); STAFETA 4 x 100 m C2 = 64,64 s  – IONITA ALEXANDRU, GHEORGHE ALEXANDRU, DATCU LUCA si MARINESCU DAVID;

Alte rezultate: SURUGIU IOANA – 60 m C1 = 9,42 s (loc 14); GEORGESCU VLAD – 60 m C1 = 8,53 s in serie, 8,52 s in finala (loc 5) si 200 m = 28,95 s (loc 5); GAVRILA ANA – Lungime C1 = 4,11 m (loc 16) si 200 m = 30,31 s (loc 7); MIHAILESCU MARIA – Lungime C1 = 3,81 m (loc 19) si 200 m = 32,15 s (loc 12); FIRU MARIA – 50 m C2 = 8,29 s (loc 10) si 200 m = 33,94 s (loc 8); BUDESU SOPHIA – Lungime C2 = 3,48 m (loc 10) si 200 m = 37,32 s (loc 15); MARINESCU DAVID – Lungime C2 = 3,98 m (loc 6); GHEORGHE ALEXANDRU – Lungime C2 = 3,47 m (loc 17); DATCU LUCA – 50 m garduri C2 = 10,50 s (loc 10); CODIN MARIA – 50 m C3 = 8,41 s in serie, 8,37 s in finala (loc 4); BADEA ANDREEA – 50 m C3 = 8,71 s (loc 9); IONESCU VORNICU GEORGE – 50 m C3 = 8,50 s in serie, 8,60 s in finala (loc 7) si 200 m C3 = 38,76 s (loc 14); ; GHEORGHE TEODOR – 50 m C3 = 8,56 s (loc 9); MAHERA DANIEL – 50 m C3 = 8,78 s (loc 15); CORNATEANU FLORIAN – 50 m C3 = 9,02 s (loc 24); MARACINE ANDREI – 50 m C3 = 9,05 s (loc 25) si 200 m C3 = 37,54 s (loc 10); ; DIMA STEFAN – Lungime C3 = 3,56 m (loc 7) si 50 m garduri C3 = 10,14 s (loc 4); ; MICU STEFAN – Lungime = 3,36 m (loc 9); CORNATEANU FLORIAN – Lungime C3 = 2,88 m (loc 22); BANU LARISA – 50 m garduri C3 = 11,19 s (loc 6); PRISTOLIAN BIANCA – 50 m garduri = 11,45 s (loc 9);

 

 

NOUL ECHIPAMENT „IACRIS”

septembrie 2nd, 2018