10 medalii pentru cei 4 juniori IACRIS la CUPA DE IARNA

Sambata 5 si duminica 6, s-a disputat in sala de atletism de la LIA MANOLIU, concursul national de atletism  CUPA DE IARNA pentru juniori. Cei 4 juniori IACRIS au obtinut nu mai putin de 10 medalii. Astfel: VLAD CHIORPEC, a castigat CUPA DE IARNA la Juniori 1, castigand gardurile cu 8,13 s – RECORD PERSONAL si CEL MAI BUN REZULTAT DIN CONCURS, si lungimea cu 6,71 m. ELENA VISCUN a castigat 60 m cu 7,95 s si 200 m cu 26,56 s – RECORD PERSONAL si a ocupat pozitia a doua la 60 m garduri cu 8,95 s; DIANA ROSU a castigat Inaltimea cu 1,55 m, a ocupat locul 3 la 60 m, cu 8,38 s RECORD PERSONAL si locul 3 la 60 m garduri, cu 9,59 s; CRISTINA IACOBAN s-a clasat pe locul 2 la 60 m – 8,23 s si tot pe 2 la Lungime – 4,88 m. FELICITARI pentru debutul EXCELENT in noul sezon!