Nici juniorii nu se lasa mai prejos

Sambata 6 si duminica 7 decembrie a avut loc la Sala de Atletism de pe Maior Coravu, Cupa de Iarna la Atletism, pentru juniori III. Campionul nostru DAN NICULESCU a castigat din nou proba care l-a facut campion, 60 m garduri, in 8,90 s, un timp foarte bun. Tot el a reusit un nou excelent record personal pe 60 m, 7,56 s clasandu-se in finala pe locul 4. Un alt performer al concursului, component al lotului nostru, ALEXANDRU NICA, a reusit un excelent 1,81 m la saritura in inaltime, record personal cu care s-a clasat pe locul 2. La lungime a ocupat locul 4 cu un nou record personal – 5,97 m. La prima sa participare la un concurs de atletism, VALENTIN BANDILA a evoluat curajos, clasandu-se pe locul 5 la saritura in inaltime (1,60 m) si pe locul 7 la 60 m garduri (10,22 s). GHEORGHE JIANU, dupa o lunga absenta din cauza unei raceli severe la plamani, a alergat 8,42 s la 60 m si 27,27 s la 200 m. Cei 4 baieti s-au clasat pe locul 3, in proba de stafeta 4 x 1 tur, cu timpul de 1:36,69 s. CATALINA PRICOPI, la prima ei participare, s-a clasat pe locul 3 la stafeta 4 x 1 tur, impreuna cu trei colege de la CSS 1, iar la 200 m s-a clasat pe locul 9 cu timpul 30,75 s.