ELENA VISCUN medalii de aur si de bronz la CUPA DE IARNA juniori I, VLAD CHIORPEC medalii de aur si de argint, ANDREEA DRAGAN medalie de argint si CRISTINA IACOBAN tripla finalista la CUPA DE IARNA juniori III

In conditiile in care doua atlete de baza ale echipei noastre nu au putut participa, acuzand dureri musculare – este vorba de SIMONA BALCA si DIANA ROSU -, bilantul echipei noastre formate din patru sportivi este excelent : doua medalii de aur, doua medalii de argint, una de bronz, si alte patru locuri in finale. Astfel, la junioare I,  ELENA VISCUN a castigat proba de 200 m, cu un timp excelent – 26,74 s – timp care reprezinta un nou record personal si un nou record al clubului. Tot ea a castigat medalia de bronz la 60 m, cu un timp de asemenea excelent – 8,12 s -, nou record personal (fostul 8,47 s) si nou record al clubului (fostul ii apartinea SIMONEI BALCA cu 8,43 s). La juniori III, VLAD CHIORPEC a castigat detasat 60 m garduri – 8,59 s – obtinand medalia de aur, tot el clasandu-se pe locul 2 la lungime, cu 5,88 m si pe 4 la 60 m, cu 7,46 s (nou record personal si al clubului – fostul 7,54 s). ANDREEA DRAGAN a castigat medalia de argint la saritura cu prajina, cu un nou record personal si al clubului – 2,70 m. Tot ea a alergat la 60 m 8,71 s. CRISTINA IACOBAN a avut o comportare foarte buna, clasandu-se pe locul 4 in finala la 60 m junioare III, cu 8,37 s (in serie 8,33 s – record personal si al clubului – fostul 8,70 s), pe locul 5 la 200 m cu 28,20 s (record personal – fostul 30,40 s , si record al clubului – fostul ii apartinea ANDREEI DRAGAN cu 30,27 s) si pe locul 8 la lungime, cu 4,83 m. FELICITARI si mult succes saptamana viitoare, sambata si duminica, cand va avea loc CUPA DE IARNA seniori, tineret si juniori II. Poze si video la http://atleticclubiacris.shutterfly.com .

Comments are closed.