BILANT EXCELENT DUPA SEZONUL DE IARNA

BILANT SEZONUL DE SALA 2012

 FINALELE CAMPIONATELOR NATIONALE: 

– Campioni Nationali: SANDRA GUTU (Tineret – 60 m garduri – CSM Onesti); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – 60 m garduri); STEFAN GRASU (Copii 3 – Greutate);

– Medaliati cu argint: SANDRA GUTU (Senioare – Stafeta 4 x 2 tururi – CSM Onesti); DAN NICULESCU (Juniori 1 – 60 m garduri); VLAD CHIORPEC (Juniori 2 – 60 m garduri); ANDREEA DRAGAN (Junioare 3 – Prajina);

– Medaliati cu bronz: SANDRA GUTU (Senioare – 60 m garduri – CSM Onesti); DAN NICULESCU (Tineret – 60 m garduri); VICTOR NEDELCU (Copii 2 – Greutate);

– Locul 5: SIMONA BALCA (Junioare 1 – Lungime); SIMONA BALCA (Junioare 2 – Pentatlon); ANDREEA DRAGAN (Junioare 2 – Prajina); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – Inaltime); LENA POPESCU (Copile 2 – Lungime);

– Locul 6: ANCA TOMESCU (Copile 1 – Lungime); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – 40 m garduri);

– Locul 8: SORIN CAMINSCHI (Juniori 3 – Inaltime); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – Lungime);

TOTAL ATLETI FINALISTI PE TARA: 11

 

ALTE COMPETITII OFICIALE (Campionate Municipale, Grand Prix-uri, Etape de Zona etc.)

– Locul 1: SANDRA GUTU (Tineret – 60 m garduri – CSM Onesti); VLAD CHIORPEC (Juniori 2 – 60 m garduri); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – 60 m garduri); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – 60 m garduri); LENA POPESCU (Copile 2 – Lungime); VICTOR NEDELCU (copii 2 – Greutate); STEFAN GRASU (Copii 3 – Greutate); STEFAN GRASU (Copii 3 – Greutate); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – Lungime); 

– Locul 2: SIMONA BALCA (Junioare 2 – Lungime); VLAD CHIORPEC (Juniori 2 – Inaltime); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – 60 m); CRISTINA IACOBAN (Junioare 3 – Sulita); DIANA ROSU (Junioare 3 – 60 m garduri); DIANA ROSU (Junioare 3 – Lungime); ANDREEA DRAGAN (Junioare 3 – Prajina); SORIN CAMINSCHI (Juniori 3 – Inaltime); VICTOR NEDELCU (Copii 2 – Greutate); LENA POPESCU (Copile 2 – 50 m garduri); JESSICA NICULAE (Copile 2 – Inaltime); IASMINA DOBRA (Copile 2 – Greutate); MIHAI RADUTU (Copii 3 – Oina); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – 40 m garduri);

– Locul 3: SANDRA GUTU (Senioare – 60 m garduri); SIMONA BALCA (Junioare 2 – Triplusalt); DIANA ROSU (Junioare 2 – Triplusalt); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – Lungime); ANDREEA DRAGAN (Junioare 2 – Prajina); SORIN CAMINSCHI (Juniori 3 – 60 m); SORIN CAMINSCHI (Juniori 2 – Inaltime); ALEXANDRA DUMITRASCU (Copile 1 – Sulita); ANCA TOMESCU (Copile 1 – Lungime); LENA POPESCU (Copile 2 – 50 m garduri); LENA POPESCU (Copile 2 – Lungime);

– Locul 4: SORIN CAMINSCHI (Juniori 2 – Triplusalt); ANDREEA DRAGAN (Junioare 3 – 60 m); CRISTINA IACOBAN (Junioare 3 – Lungime); ANCA TOMESCU (Copile 1 – Lungime); ANCA TOMESCU (Copile 1 – Lungime); SONIA NITA (Copile 2 – 50 m garduri);

– Locul 5: SIMONA BALCA (Junioare 2 – Sulita); VLAD CHIORPEC (Juniori 3 – Inaltime); ANCA TOMESCU (Copile 1 – 60 m); LENA POPESCU (Copil2 2 – Lungime); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – 40 m garduri); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – 40 m garduri); ALEXANDRA AMZA (Copile 3 – Lungime);

– Locul 6: SIMONA BALCA (Junioare 2 – Lungime); ELENA VISCUN (Junioare 2 – Sulita); ANCA TOMESCU (Copile 1 – 60 m); LENA POPESCU (Copile 2 – Lungime); RADU ION (Copii 2 – 50 m garduri);

TOTAL ATLETI CLASIFICATI ALTE COMPETITII: 19

 

CLASAMENT ATLETI A. C. IACRIS SALA 2012 

1. VLAD CHIORPEC (15 ani – 60 m garduri, Inaltime, Lungime)
2. DAN NICULESCU (18 ani – 60 m garduri – transferat la CSM Giurgiu)
3. STEFAN GRASU (9 ani – Greutate)
4. ANDREEA DRAGAN (14 ani – Prajina)
5. VICTOR NEDELCU (12 ani – Greutate)
6. SIMONA BALCA (17 ani – Lungime, Pentatlon)
7. LENA POPESCU (11 ani – Lungime, 50 m garduri)
8. ALEXANDRA AMZA (9 ani – Lungime, 40 m garduri)
9. ANCA TOMESCU (12 ani – Lungime, 60 m)
10. SORIN CAMINSCHI (14 ani – Inaltime – exclus din club)
11. DIANA ROSU (14 ani – Lungime, 60 m garduri)
12. CRISTINA IACOBAN (14 ani – Lungime, 60 m)
13. IASMINA DOBRA (10 ani – Greutate)
14. MIHAI RADUTU (9 ani – Oina)
15. JESSICA NICULAE (10 ani – Inaltime)
16. ALEXANDRA DUMITRASCU (12 ani – Sulita)
17. SONIA NITA (10 ani – 50 m garduri, Lungime)
18. ELENA VISCUN (15 ani – 60 m, Pentatlon – transferata de la CSS 5 Bucuresti)
19. RADU ION (10 ani – 50 m garduri) 

SANDRA GUTU face parte din grupa noastra, dar este legitimata la CSM Onesti.

In aceasta iarna, am participat la concursuri cu 43 de sportivi de la A.C. IACRIS BUCURESTI. Speram ca si in sezonul de vara sa avem rezultate la fel de bune, daca nu si mai bune.

Comments are closed.