Rezultate excelente la „MEMORIALUL GHEORGHE TESU”

In organizarea Scolii Generale nr. 190 "Mihaela Penes", concursul atletic "MEMORIALUL GHEORGHE TESU" s-a desfasurat miercuri, 5 mai, pe stadionul IOLANDA BALAS, reunind copii de trei categorii de varsta, de la cluburile din Bucuresti si Ploiesti: copii II, copii I si juniori III. Din nou AC IACRIS a fost foarte bine reprezentata, cucerind doua medalii de aur, una de argint si una de bronz. Astfel, VLAD CHIORPEC a castigat lungimea la copii I, cu un rezultat de 5,23 m , fiind secondat de PAUL COZMA, cu 4,55 m .  La inaltime copii I a castigat SORIN CAMINSCHI, cu 1,30 m, tot la copii I CRISTINA IACOBAN castigand medalia de bronz, cu 8,4 s la 60 m. La 50 m copile II, LENA POPESCU (8,0 s in serie) s-a calificat in finala, unde nu a mai alergat dintr-o eroare a organizatorilor. ALEXANDRU BUGA a ocupat locul 6 la aruncarea greutatii, cu 7,15 m, iar ADRIAN PANAIT a ocupat locul 6 la 100 m juniori III, cu 14,3 s. Fotografii de la acest eveniment, pe http://atleticclubiacris.shutterfly.com