Archive for octombrie, 2019

Program orientativ de antrenament 21 OCTOMBRIE – 04 NOIEMBRIE

joi, octombrie 10th, 2019
 Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Luni 21 8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 17,00 Tineret Juniori la stadionul de atletism LM;

Marti 22 8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 16,30 Tineret Juniori la stadionul de atletism LM; 18,30 Copiii la stadionul de atletism LM;

Miercuri 23 17,00 Tineret Juniori la stadionul de atletism LM;

Joi 248,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 16,30 Tineret Juniori la stadionul LM; 18,30 Copiii la stadionul LM;

Vineri 258,00 Tineret Juniori la stadionul de atletism LM; 

Simbata 26 PAUZA

Duminica 27PAUZA

Luni 28  8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 17,00 Tineret Juniori la stadionul LM;

Marti 29 –  8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 16,30 Tineret Juniori la stadionul LM; 18,30 Copiii la stadionul LM;

Miercuri 30 –  17,00 Tineret Juniori la stadionul LM;

Joi 31 8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 16,30 Tineret Juniori la stadionul LM; 18,30 Copiii la stadionul LM;

Vineri 1 – 8,00 Tineret Juniori la stadionul LM; 17,00 Tineret Juniori la stadionul LM;

Sambata 2  9,30 Tineret Juniori la stadionul LM; 

Duminica 3 – PAUZA

„MEMORIALUL MARIUS PETRESCU” CALARASI – 11 SPORTIVI, 15 MEDALII

sâmbătă, octombrie 5th, 2019

Duminica, 13 octombrie, s-a desfasurat la Calarasi editia a XXI-a a Memorialului "Marius Petrescu". Atletii IACRIS au fost din nou la inaltime, cucerind nu mai putin de 15 medalii (de la stanga la dreapta):

MARIA CODIN – Medalie de ARGINT la Lungime Copile 3 (3,97 m);

MARIA LINCA – Medalie de ARGINT la 80 m Copile 1 (10,78 s);

ANA GAVRILA – Medalie de AUR la 600 m (1:56,31 s)  si Medalie de BRONZ la 80 m Copile 1 (10,78 s);

ANDREI NEACSU – Medalie de AUR la Lungime Juniori 3 (5,69 m);

MARIA STEFAN – Medalie de AUR la 60 m (8,84 s) si Medalie de BRONZ la Lungime Copile 2 (4,12 m);

FILIP CUCIUC – Medalie de ARGINT la Decasalt (30,90 m) si Medalie de BRONZ la Lungime Juniori 2 (6,27 m);

MELISA NICULAE – Medalie de AUR la 80 m (10,36 s) si Medalie de BRONZ la Lungime Copile 1 (4,74 m);

MIHAI MILITARU – Medalie de AUR la Decasalt Juniori 2 (31,45 m);

CRISTINA IACOBAN – PROFESOR COORDONATOR AL GRUPULUI;

MARIA MIHAILESCU – Medalie de BRONZ la 600 m Copile 1 (2:01,14 s);

CATINCA NITU – Medalie de AUR la 100 m Junioare 3 (13,54 s);

RIANA PRISTOLIAN – Medalie de BRONZ la 60 m Copile 2 (9,20 s);’

Alte rezultate: MARIA CODIN – 50 m C3 = 7,92 s (loc 5);  MARIA MIHAILESCU – 80 m C1 = 11,71 s (loc 11); ANDREI NEACSU – 100 m J3 = 12,18 s (loc 5); RIANA PRISTOLIAN – Lungime C2 = 4,03 m (loc 5); CATINCA NITU – Lungime J3 = 4,67 m (loc 4); MIHAI MILITARU – Lungime J3 = 6,24 m (loc 4); MARIA LINCA – 600 m C1 = 2:05,02 s);

FELICITARI si SUCCES in continuare !