Archive for mai, 2019

CRISTINA IACOBAN – LOCUL 2 la 200 m si LOCUL 3 la 100 m la COSTA BRAVA – SPANIA

miercuri, mai 22nd, 2019

Prezenta la startul Meetingului International Palafrugell – COSTA BRAVA (SPANIA), pe o vreme foarte rea (11 grade la ora concursului si ploaie ), CRISTINA a concurat curajos, si dupa ce la 100 m s-a clasat pe locul 3 (12,57 s), dupa campioana Catalunyei si o unguroaica, la 200 m a ocupat locul 2, cu toate ca dupa frig si ploaie a mai avut si vant puternic din fata (26,43 s). FELICITARI CRISU !

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR SI SCOLAR – PITESTI (24 si 25 MAI)

duminică, mai 19th, 2019

De la noi vor participa:

1. CRISTINA IACOBAN (AC IACRIS/CSM Craiova si UNIVERSITATEA SPIRU HARET) – 100 m, 200 m, Triplusalt si Lungime

2. MIHAI MILITARU (CSS DINAMO) – Triplusalt si Lungime

3. FILIP CUCIUC (CSS DINAMO) – 100 m si Lungime

BAFTA !

CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 2 si 3 – ETAPA 1 (31 MAI – 1 IUNIE)

vineri, mai 17th, 2019

De la noi vor participa:

1. FILIP CUCIUC – 100 m, Lungime si Stafeta 4 x 100 m

2. MIHAI MILITARU – Triplusalt , Lungime si Stafeta 4 x 100 m

3. VLAD GEORGESCU – 100 m, 200 m si Stafeta 4 x 100 m

4. ANDREI MANOLESCU NEACSU – 100 m, 200 m si Stafeta 4 x 100 m

5. CATINCA NITU – 100 m si 200 m

CAMPIONATUL NATIONAL DE COPII 1 – ZONA si CAMPIONATUL REGIONAL DE COPII 2 si 3 (1 si 2 IUNIE)

joi, mai 16th, 2019

De la noi, vor participa:

COPII 1:

1. SURUGIU IOANA – 300 m si 200 m sau 5 x 80 m

2. NICULAE MELISA – 200 m si 80 m sau 5 x 80 m

3. POMIRLEANU MARIA – Lungime si 5 x 80 m

4. GAVRILA ANA – 200 m garduri si 5 x 80 m

5. MIHAILESCU MARIA – 300 m si 5 x 80 m

6. LINCA MARIA – 300 m si 5 x 80 m

COPII 2:

1.GHEORGHE ALEXANDRU – Triatlon 1 si 4 x 50 m

2. IONITA ALEXANDRU – Triatlon 1 si 4 x 50 m

3. FIRU MARIA – Triatlon 1

4. STEFAN MARIA – Triatlon 4 si 4 x 50 m

5. PRISTOLIAN RIANA – Triatlon 2 si 4 x 50 m

6. BUDESU SOFIA – Triatlon 1

COPII 3:

1. DIMA STEFAN – Triatlon 4 si 4 x 50 m

2. MAHERA DANIEL – Triatlon 4 si 4 x 50 m

3. CODIN MARIA – Triatlon 4 si 4 x 50 m

4. BADEA ANDREEA – Triatlon 4 si 4 x 50 m

SUCCES !

Program de antrenament 20 MAI – 2 IUNIE

miercuri, mai 15th, 2019
 

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Luni 20Sosire din Spania

Marti 21 – 8,00 Tin Jun la stadionul LM; 16,30 Tin Jun la stadionul LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la stadionul de atletism LM;

Miercuri 22 – 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la stadionul LM; 

Joi 23 – 8,00 Tin Jun la stadionul LM; Plecare la Pitesti

Vineri 24CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR si SCOLAR – PITESTI

Simbata 25  CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR si SCOLAR – PITESTI

Duminica 26 – PAUZA

Luni 278,00 Tin Jun Copii la stadionul LM; 17,00 Tin Jun la stadionul LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la stadionul LM;

Marti 288,00 Tin Jun la stadionul Viitorul LM; 17,00 Tin, Jun la salal LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la stadionul Viitorul LM;

Miercuri 2917,00 Tin Jun la stadionul Viitorul LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la stadionul Viitorul LM;

Joi 30 8,00 Tin Jun la stadionul Viitorul LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la stadionul LM;

Vineri 318,00 Tin la stadionul LM; 17,00 Tin la stadionul LM; CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 2 si 3 – ETAPA 1

Sambata 1  CAMPIONATUL NATIONAL DE COPII 1 – ZONA + CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI 2 si 3 – ETAPA 1

Duminica 2 CAMPIONATUL REGIONAL DE COPII 2 si 3