Archive for octombrie, 2018

Program de antrenament 12 – 25 NOIEMBRIE

duminică, octombrie 28th, 2018

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Luni 12 8,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 12 ani la sala LM;

Marti 138,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala de sport a Scolii nr 49;

Miercuri 14 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 12 ani la sala LM;

Joi 158,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la Sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala de sport a Scolii nr 49;

Vineri 168,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM;

Simbata 17 9,00 Tin Jun la sala LM;

Duminica 18 –  PAUZA

Luni 19 – 8,00 Tin Jun la Sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 12 ani la sala LM;

Marti 20 – 8,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 18 ani la sala Scolii 49;

Miercuri 21 – 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 12 ani la sala LM;

Joi 22 – 8,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala Scolii 49;

Vineri 23 – 8,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM;

Sambata 24 –  "CUPA INCEPATORULUI" – COPII 1, 2 si 3

Duminica 25 –  "CUPA INCEPATORULUI" – COPII 1, 2 si 3

7 Medalii cucerite la CUPA „PROATLETIC”

sâmbătă, octombrie 27th, 2018

Sambata, la Bucuresti, s-a desfasurat Cupa "PROATLETIC" pentru Copii 1, 2, 3 si 4. Au participat foarte multi copii, din toata tara, concursul fiind foarte puternic. Copiii nostri s-au prezentat foarte bine, obtinand sapte medalii, astfel:

AURRIANA PRISTOLIAN la 50 m garduri C2 (9,57 s) si Stafeta 4 x 100 m C2 (59,65 s); MELISA NICULAE la 200 m C2 (28,98 s); MARIA FIRU, MARIA STEFAN si MARIA LINCA la Stafeta 4 x 100 m C2 (59,65 s);

ARGINTANDREI MANOLESCU NEACSU la Lungime C1 (5,10 m); MELISA NICULAE la 50 m C2 (7,34 s – in serie 7,42 s);

BRONZMARIA LINCA – 200 m C2 (29,32 s); IOANA SURUGIU – 800 m C1 (3:01,08 s);

Alte rezultate: COPII 1 – CATINCA NITU – 60 m = 8,73 s in serie si 8,70 s in Finala (locul 6), 200 m = 30,04 s (locul 7) si 4 x 1 tur = 1:57,45 s (locul 5); CLAUDIA TOADER – 60 m = 10,27 s (locul 44) si Lungime = 3,12 m (locul 26); IOANA SURUGIU – 60 m = 9,85 s (locul 35); MARIA BANU – 60 m = 10,10 s (locul 41) si Lungime = 3,17 m (locul 25); MARIA POMIRLEANU – 60 m = 9,20 s (locul 20), Lungime = 4,10 m (locul 11) si 4 x 1 tur = 1:57,45 s (locul 5) ; ANA GAVRILA – 60 m = 9,01 s (locul 12) si 200 m = 29,65 s (locul 6); MIHAI PAUNOIU – Lungime = 3,53 m (locul  15) si 60 m = 10,48 s (locul 35); ANDREI MANOLESCU NEACSU – 60 m = 7,95 s in serie si 7,95 s in Finala (locul 4); VLAD GEORGESCU – 60 m = 8,30 s (locul 9) si 200 m = 28,31 s (locul 6); MARIA MIHAILESCU – Lungime = 3,83 m (locul 16), 200 m = 32,25 s (locul 15) si 4 x 1 tur = 1:57,45 s (locul 5) ; COPII 2 – DAVID MARINESCU – Lungime = 3,99 m (locul 7), 200 m = 32,46 s (locul 6); ALEX GHEORGHE – Lungime = 3,51 m (locul 15) si 50 m = 8,64 s (locul 20); ALEX IONITA – Lungime = 3,36 m (locul 21) si 50 m = 8,89 s (locul 25); MIRCEA MIHAILESCU – Lungime = 3,34 m (locul 22) si 50 m = 9,49 s (locul 28); EDUARD VESCOVICI – Lungime = 3,05 m (locul 25) si 50 m = 9,17 s (locul 26); MARIA LINCA – 50 m = 7,57 in serie si 7,49 s in Finala (locul 4); MARIA STEFAN – 50 m = 7,82 s in serie si 7,82 s in Finala (locul 6), 200 m = 31,93 s (locul 5); MARIA FIRU – 50 m = 8,32 s (locul 16), 200 m = 33,48 s (locul 9); SOPHIA BUDESU – 200 m = 36,98 s (locul 14) si Lungime = 3,54 m (locul 16); RIANA PRISTOLIAN – Lungime = 3,85 m (locul 9); SANDRA DUTESCU – Lungime = 3,14 m (locul 29); ELEONORA ANDREESCU – Lungime = 2,68 m (locul 38); COPII 3 – MARIA CODIN – 50 m = 8,46 s (locul 12) , Lungime = 3,40 m (locul 8) si  4 x 50 m = 34,55 s (locul 4); BIANCA PRISTOLIAN – 50 m = 8,68 s (locul 20), 50 m garduri = 11,36 s (locul 6) si 4 x 50 m = 34,55 s (locul 4); ANDREEA BADEA – 50 m = 8,68 s (locul 20), 200 m = 36,58 s (locul 15) si 4 x 50 m = 34,55 s (locul 4); LARISA BANU – 50 m = 9,14 s (locul 36), 200 m = 38,35 s (locul 21) si 4 x 50 m = 34,55 s (locul 4); MIHAELA IONITA – 50 m = 9,69 s (locul 52) si Lungime = 2,23 m (locul 51); ANAIS VESCOVICI – 50 m = 10,06 s (locul 64) si Lungime = 1,75 m (locul 55); DIANA MINCIU – 50 m = 10,21 s (locul 65) si Lungime = 2,14 m (locul 52), STEFAN DIMA – 50 m = 8,48 s (locul 13), Lungime = 3,34 m (locul 15) si 4 x 50 m = 37,18 s (locul 5); TEODOR GHEORGHE – 50 m = 8,56 s (locul 15) si 4 x 50 m = 37,18 s (locul 5); DANIEL MAHERA – 50 m = 8,63 s (locul 17), 200 m = 36,48 s (locul 4) si 4 x 50 m = 37,18 s (locul 5); MIRCEA ANDREESCU – 50 m = 9,04 s (locul 29) si Lungime = 2,91 m (locul 31); MIHAI MARINA – 50 m = 9,30 s (locul 41) si Lungime = 2,94 m (locul 30); TUDOR CHIS – 50 m = 9,48 s (locul 45) si Lungime = 2,61 m (locul 38); STEFAN MICU – 4 x 50 m = 37,18 s (locul 5) si Lungime = 3,36 m (locul 11); COPII 4 – ANDREI MOGOSIU – 50 m = 10,92 s (locul 18) si Lungime = 2,50 m (locul 12); PAVEL IONESCU VORNICU – 50 m = 11,59 s (locul 22) si Lungime = 2,39 m (locul 15); MATEI GUDEA – 50 m = 9,88 s (locul 9) si Lungime = 2,55 m (locul 9); FELICITARI !

 

 

CUPA „ATHLETIC STAR” – Copii II si III : 6 MEDALII de AUR, 3 de ARGINT si 4 de BRONZ

joi, octombrie 25th, 2018

Marti 23 octombrie, in sala de atletism "LIA MANOLIU" s-a organizat concursul de copii 2 si 3 CUPA "ATHLETIC STAR". Micutii nostri atleti s-au aflat din nou printre protagonisti, cu toate ca nu au avut voie sa concureze decat la o singura proba, fiecare copil. Iata rezultatele:

MEDALII DE AUR: GHEORGHE TEODOR – 200 m C3 = 33,58 s; LINCA MARIA – 200 m C2 = 29,38 s; DIMA STEFAN – 50 m C3 = 8,09 s; PRISTOLIAN BIANCA – 50 m C3 = 8,34 s; NICOLAE MELISA – 50 m C2 = 6,81 s;  IONESCU VORNICU GEORGE – Lungime C3 = 3,36 m;

MEDALII DE ARGINT: MICU STEFAN – 200 m C3 = 36,78 s; PRISTOLIAN RIANA – 50 m C2 = 7,47 s; BUDESU SOPHIA – Lungime C2 = 3,83 m;

 MEDALII DE BRONZ: CORNATEANU FLORIAN – 200 m C3 = 38,59; BANU LARISA – 200 m C3 = 36,50 s; STEFAN MARIA – 200 m C2 = 32,22 s; COPUZEANU CEZAR – 50 m C3 = 8,78 s;

Alte rezultate: MIHAILESCU MIRCEA – 50 m C2 = 8,72 s (locul 4); VESCOVICI EDUARD – 50 m C2 = 9,34 s (locul 5); COPUZEANU MEDEEA – 50 m C3 = 9,86 s (locul 13); IONITA MIHAELA – 50 m C3 = 9,19 s (locul 7); VESCOVICI ANAIS – 50 m C3 = 10,61 s (locul 17); CHIS TUDOR – Lungime C3 = 2,82 m (locul 6}; MARINA MIHAI – Lungime C3 = 2,94 m (locul 4);

TIMPII au fost MANUALI !

6 Medalii de AUR, 2 Medalii de ARGINT si 3 Medalii de BRONZ la Memorialul „MARIUS PETRESCU” – CALARASI

marți, octombrie 16th, 2018

Sambata, 20 octombrie, la Calarasi, 13 cluburi de atletism au concurat la Memorialul "MARIUS PETRESCU", competitie organizata de Clubul Sportiv Scolar Calarasi, director domnul profesor Marius Tataru. Selectionata AC IACRIS – CSS DINAMO s-a clasat pe un merituos loc 3 pe echipe, punctele fiind aduse de:

AUR MELISA NICULAE C2 – 60 m = 8,63 s si Lungime = 4,74 m; MARIA LINCA C2 – 500 m = 1:34,97 s; FILIP CUCIUC J3 – 80 m = 9,73 s; CATINCA NITU C1 – 80 m = 11,11 s; MIHAI MILITARU J3 – Decasalt = 28,08 m;

ARGINTMARIA LINCA C2 – 60 m = 8,90 s; FILIP CUCIUC J3 – Lungime = 6,14 m;

BRONZRIANA PRISTOLIAN C2 – Lungime = 4,09 m; MARIA CODIN C3 – Lungime = 3,70; ALEXANDRA AMZA J3 – Lungime = 5,09 m;

In afara concursului, CRISTINA IACOBAN a sarit la Pentasalt 13,67 m, NOU RECORD PERSONAL !

Alte rezultate: ANDREEA BADEA C3 – Lungime = 3,22 m (locul 7) si 50 m = 8,89 s (locul 11); CATINCA NITU C1 – Lungime = 4,08 m (locul 11); ANA GAVRILA C1 – Lungime = 4,26 m (locul 9) si 80 m = 11,78 s (locul 5); MIHAI MILITARU J3 – Lungime = 5,82 m (locul 4); ALEXANDRA AMZA J3 – Pentasalt = 11,82 m (locul 4); MARIA CODIN C3 – 50 m = 8,49 s (locul 6); RIANA PRISTOLIAN C2 – 60 m = 9,32 s (locul 4);

TIMPII au fost MANUALI !

 

Domnul Profesor CRISTI IACOBAN a fost premiat de PRIMARIA SECTORULUI 2

duminică, octombrie 14th, 2018

Cu ocazia Zilei Internationale a Educatiei, intr-un cadru festiv, domnul profesor CRISTI IACOBAN, Director al Clubului Sportiv Scolar "DINAMO" Bucuresti, a fost premiat de Primarul sectorului 2, domnul MUGUR TOADER, si de Viceprimarul sectorului 2, domnul CRISTIAN POPESCU,  pentru rezultatele foarte bune in activitatea profesionala.