Archive for mai, 2015

REZULTATE FOARTE BUNE PENTRU JUNIORII IACRIS

duminică, mai 31st, 2015

                                                                                          Campionatul National de Primavara a l Juniorilor 1 ne-a adus noi locuri fruntase pentru juniorii nostri. Astfel, ELENA VISCUN a obtinut locul 1 la 100 m garduri cu 14,64 s SB (in serie 14,93 s) si a alergat la 200 m 26,62 s; VLAD CHIORPEC s-a clasat al doilea  la 110 m garduri, in 14,75 s (14,64 s in serie SB) si s-a clasat al treilea la Lungime cu o saritura de 6,92 m (SB); STAFETA 4 x 100 m Fete s-a clasat pe 2, cu 49,94 s SB (IACOBAN, ROSU, DRAGAN si VISCUN); DIANA ROSU s-a clasat pe 3 la 100 m garduri, cu 15,41 s SB (15,48 s in serie), la Lungime a sarit 5,01 m si la 200 m a alergat 27,23 s; ANDREEA DRAGAN s-a clasat pe 4 la Prajina, cu 2,90 m; CRISTINA IACOBAN a alergat 13,03 s in serii la 100 m (SB), iar in semifinale 13,17 s , la Lungime a sarit 5,01 m iar la 200 m a alergat 27,10. FELICITARI !

 

COPIII IACRIS, MEDALIATI LA SOFIA (Bulgaria)

duminică, mai 24th, 2015
Sambata 23 mai, am fost invitati de campioana olimpica TEREZA MARINOVA la SOFIA (Bulgaria), la concursul de atletism pentru copii "TEREZA MARINOVA si PRIETENII". Ca si anul trecut, copiii IACRIS care au participat, s-au numarat printre medaliati.
Astfel, ANA CRISTICA a castigat toate cele trei probe de la varsta ei (Lungime de pe loc, 60 m si Stafeta 4 x 50 m), obtinand 3 medalii de AUR si alte premii; VLAD GEORGESCU a obtinut medalii de AUR 60 m si stafeta 4 x 50 m, si locul 6 la Lungime de pe loc; ALEXIA HIMCEAC a obtinut o medalie de AUR, la stafeta 4 x 50 m, si una de ARGINT la 60 m; IULIA CIUCA a obtinut medalie de AUR la stafeta 4 x 50 m si locul 4 la 60 m; FILIP CUCIUC a obtinut medalie de AUR la stafeta 4 x 50 m si locul 5 la 60 m; ALEXANDRA AMZA, STEFAN DRAGOMIR si MIHAITA MILITARU au obtinut MEDALII DE AUR la stafetele 4 x 50 m, in conditiile in care au concurat 14 echipe la fete si 14 echipe la baieti. Din lotul nostru au mai facut parte SARAH IORDAN si PATRICIA CHIFA. Copiii au fost coordonati de CRISTINA IACOBAN si DIANA ROSU ! FELICITARI si MULTUMIM TEREZA !

6 locuri 1, 4 locuri 2 si 3 locuri 3 la Campionatul National Copii 1, 2 si 3 – ZONA

duminică, mai 17th, 2015

(FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE COPII 1, 2 si 3 VA AVEA LOC IN 22-23 IUNIE).

 Astazi la etapa de zona a Campionatului National de Copii 1: IULIA CIUCA – locul 1 la 80 m garduri (14,07 s RP) si locul 1 la 300 m garduri (49,65 s); FILIP CUCIUC – locul 2 la saritura in lungime (4,96 m RP) si locul 3 la saritura in inaltime (1,20 m); SARAH IORDAN – locul 2 la saritura cu prajina (1,90 m RP) si locul 4 la stafeta 4 x 100 m (57,70 s); MARA CRIVEANU – locul 3 la saritura cu prajina (1,90 m RP) si locul 4 la stafeta 4 x 100 m (57,70 s); ALEXANDRA AMZA – locul 4 la saritura in inaltime (1,30 m RP) si locul 4 la stafeta 4 x 100 m (57,70 s); CLAUDIA NICOLESCU – locul 4 la stafeta 4 x 100 m (57,70 s) si 4,16 m la saritura in lungime; FLORIN DRUTA – locul 7 la 300 m (48,81 s RP);

                                                                   In cea de a doua zi a Campionatului National de Copii 2 si 3, etapa de ZONA, copiii IACRIS au obtinut: ANA CRISTICA – locul 1 la 60 m garduri C2 (9,75 s RP) si locul 2 la 60 m (8,66 s RP); ALEXIA HIMCEAC – locul 1 la 150 m C2 (21,48 s RP) si locul 5 la 60 m (8,91 s); STEFAN DRAGOMIR – locul 1 la saritura in lungime C2 (4,31 m); ANA GAVRILA – locul 1 la 50 m garduri C3 (9,92 s RP) si locul 4 la 50 m (8,37 s); PATRICIA CHIFA – locul 2 la 150 m C2 (22,24 s RP) si locul 8 la 60 m (9,15 s); ALEXANDRA HOBAI – locul 3 la saritura in inaltime (1,15 m) si locul 4 la 150 m (22,69 s RP); ANDREI MANOLESCU NEACSU – locul 7 la 60 m C2 (9,18 s); VLAD GEORGESCU – locul 9 la 150 m C2 (22,39 s RP); STEFAN DUTA – 23,69 s la 150 m; DIANA CRISTICA – locul 7 la 50 m C3 (8,92 s RP); FELICITARI !

Al doilea concurs al juniorilor IACRIS – HC

duminică, mai 17th, 2015

Sambata 16 si duminica 17, in cadrul Campionatului National de Juniori 2 – etapa I, juniorii IACRIS au obtinut urmatoarele rezultate: VLAD CHIORPEC – 14,78 s la 110 m garduri, ELENA VISCUN – 14,73 s la 100 m garduri si 26,46 s la 200 m, DIANA ROSU – 11,65 m RP la triplusalt si 5,06 m la lungime, CRISTINA IACOBAN – 13,14 s la 100 m si 27,48 s la 200 m si ANDREEA DRAGAN – 2,80 m la prajina. FELICITARI !

Primul Concurs pentru Juniorii IACRIS

sâmbătă, mai 9th, 2015

           Cu ocazia primei etape a Campionatului National de Juniori 3, juniorii IACRIS au participat HC (in afara concursului). Astfel, CRISTINA IACOBAN a alergat 13,12 s la 100 m, ELENA VISCUN a alergat 14,87 s la 100 m garduri si 26,35 s la 200 m, VLAD CHIORPEC a alergat 14,93 s la 110 m garduri si DIANA ROSU a alergat 71,93 s la 400 m garduri si a sarit 11,41 m la triplusalt (record personal). FELICITARI !

21 CAMPIONI MUNICIPALI, 23 de MEDALII au obtinut COPIII IACRIS la CAMPIONATUL MUNICIPAL de COPII 1, 2 si 3

sâmbătă, mai 9th, 2015

                    Sambata 9 si duminica 10 mai s-a desfasurat Campionatul Municipal de copii 1, 2 si 3. Dintre participantii IACRIS, 21 de copii au obtinut titlul de CAMPION MUNICIPAL, obtinand 23 de medalii. Iata rezultatele:

AUR: IULIA CIUCA 300 m garduri C1 (50,58 s); ALEXANDRA AMZA, MARA CRIVEANU, SARAH IORDAN si CLAUDIA NICOLESCU Stafeta 4 x 100 m C1 (58,54 s); FLORIN DRUTA 300 m C1 (49,25 s); DENIS ILIE, FILIP CUCIUC, MIHAI RADUTU si GEORGE DUTA Stafeta 4 x 100 m C1 (62,87 s); ANA CRISTICA 60 m garduri C2 (10,11 s); ALEXIA HIMCEAC 60 m (8,92 s in serie si 8,87 s in finala) si 150 m C2 (22,27 s); ANA GAVRILA 50 m garduri C3 (9,93 s); DIANA CRISTICA, MARIA LINCA, MARIA NEGREANU, MARIA STEFAN, VLAD SURUCEANU, STEFAN ENE, VLADIMIR NICOLAE si MIRCEA MIHAILESCU Stafeta 8 x 50 m C3 (1:14,00 s)..

ARGINT: MARA CRIVEANU Prajina C1 (1,80 m); SARAH IORDAN Prajina C1 (1,80 m); FILIP CUCIUC Lungime C1 (4,91 m); STEFAN DRAGOMIR Lungime C2 (4,22 m); VLAD GEORGESCU 60 m C2 (9,19 s in serie si 9,14 s in finala); PATRICIA CHIFA 150 m C2 (22,40 s); ANA CRISTICA 60 m C2 (8,99 s in serie si 8,94 s in finala); ALEXANDRA HOBAI Inaltime C2 (1,15 m); ANA GAVRILA 50 m C3 (8,44 s in serie si 8,40 s in finala); VLAD SURUCEANU 300 m C3 (61,81 s);

BRONZ: ALEXANDRA AMZA Inaltime C1 (1,25 m); IULIA CIUCA 80 m garduri C1 (14,12 s); PATRICIA CHIFA 60 m C2 (9,16 s in serie si 9,18 s in finala); STEFAN ENE 300 m C3 (63,15 s).

Alte rezultate: ANDREEA IORDACHE 800 m (locul 4 – 2:42,90 s) si 300 m C1 (locul 4 – 52,57 s); FLORIN DRUTA 200 m C1 (locul 5 – 30,91 s); MIHAI RADUTU Lungime C1 (locul 7 – 4,29 m); MIHAI MILITARU Lungime (locul 10 – 4,14 m); DENIS ILIE Lungime C1 (locul 15 – 3,52 m); CLAUDIA NICOLESCU Lungime C1 (locul 16 – 4,01 m); MARIA IORDAN GRIGORE 60 m C2 (locul 22 – 10,84 s); ANDREI MANOLESCU NEACSU 60 m (9,46 s in serie si locul 5 – 9,30 s in finala); STEFAN DUTA 60 m C2 (locul 15 – 9,82 s); ALEXANDRA HOBAI 150 m C2 (locul 4 – 22,93 s); BIANCA VASILE 150 m C2 (locul 5 – 23,97 s); ALEXIA COBZARU Lungime C2 (locul 20 – 3,48 m); ADELA MOLDOVAN Lungime C2 (locul 23 – 3,41 m); ANYA PRAJISTEANU Lungime C2 (locul 25 – 3,30 m); MARIA IORDAN GRIGORE Lungime C2 (locul 30 – 3,19 m); CRISTIANA VLAGALI Lungime C2 (locul 36 – 3,10 m); DIANA CRISTICA 50 m C3 (9,03 s in serie si locul 5 – 8,81 s in finala); MARIA LINCA 50 m garduri C3 (locul 5 – 11,42 s); MARIA NEGREANU Lungime C3 (locul 19 – 2,67 m); DIANA RADU Lungime C3 (locul 25 – 2,25 m); FELICITARI !