Archive for mai, 2010

NATALIA CIMPEANU – locul II la Dans modern si clasic

joi, mai 27th, 2010

NATALIA CIMPEANU a participat la concursul de dans organizat de liceul de coregrafie "Florin Capsali",  si impreuna cu colegele ei au obtinut locul 2 atat la dans modern cat si clasic. La individual a obtinut mentiune.
Felicitari !

DAN NICULESCU – rezultat notabil la Moscova

marți, mai 25th, 2010

Aflat la prima competitie internationala foarte importanta, DAN s-a comportat meritoriu, in compania elitei gardistilor din Europa. El s-a clasat pe locul 3 in serie, cu un rezultat de 14,42 s, clasandu-se in clasamentul general pe locul 13 din 26 de competitori.  (mai mult…)

AUREL ZAPCIU – 11,65 s la prima cursa pe 100 m

luni, mai 24th, 2010

In cadrul primei etape a Grand Prix-ului de seniori, tineret si juniori I, AUREL ZAPCIU s-a clasat pe locul 2 in serie, cu un rezultat promitator, 11,65 s pe 100 m. In clasamentul final, AUREL s-a clasat pe locul 12 la seniori si pe locul 10 la tineret. Cursa o puteti urmari pe http://atleticclubiacris.shutterfly.com

CRISTINA IACOBAN – finalista la Cangurul Matematic

miercuri, mai 19th, 2010

CRISTINA IACOBAN s-a calificat pentru faza finala pe tara a concursului international de matematica "Cangurul". Felicitari !

Natalia Cimpeanu a castigat concursul scolar de Aerobic

marți, mai 18th, 2010

Naty Cimpeanu a castigat concursul scolar de Aerobic, impreuna cu colegele ei de la Scoala nr. 195. Felicitari ! Foto si video pe http://atleticclubiacris.shutterfly.com

ANCA TOMESCU castiga Zona de Copii II la 50 m

duminică, mai 16th, 2010

Duminica 16 mai a avut loc Etapa de Zona din cadrul Campionatelor Nationale de Copii II. ANCA TOMESCU a castigat la 50 m, in 7,4 s (in serie 7,5 s) si s-a clasat a IV-a la lungime, cu 4,09 m. (mai mult…)

VLAD CHIORPEC – 5,62 m la saritura in lungime !

5,62 m (RP) a masurat a II-a incercare la saritura in lungime a lui VLAD CHIORPEC, in cadrul Campionatului National de Copii I, cu care a castigat proba. La 60 m garduri a sosit al II-lea, in 9,1 s. La inaltime a castigat tot GABRIEL VLAD, cu 1,38 m (3,98 m la lungime, locul 12),

(mai mult…)

ANCA TOMESCU – locul II la Olimpiada de Limba si Literatura Romana

joi, mai 13th, 2010

Imbinand foarte bine invatatura (activitatea scolara) cu sportul (atletismul), ANCA ne demonstreaza ca poate fi campioana si la scoala, nu numai la atletism. Felicitati !

DAN NICULESCU in echipamentul ROMANIEI

miercuri, mai 12th, 2010

DAN NICULESCU a primit de la Federatia Romana de Atletism echipamentul in care va reprezenta ROMANIA la Moscova, in 22 mai. Foto la http://atleticclubiacris.shutterfly.com .

ANCA TOMESCU – Campioana Municipala la 50 m Copile II

duminică, mai 9th, 2010

ANCA TOMESCU este noua campioana municipala la 50 m , cu un nou record personal – 7,3 s (in serie 7,4 s), pe o vreme potrivnica. Tot ANCA a terminat pe locul II la lungime, cu 4,08 m. Foarte bine au concurat si ceilalti membrii ai echipei noastre,  (mai mult…)