Archive for the ‘COMPETITII MUNICIPALE, JUDETENE, HC’ Category

CRISTINA si MELISA – REZULTATE FOARTE BUNE la CAMPIONATUL NATIONAL MASTERS

marți, februarie 18th, 2020

Sambata 22 si duminica 23 februarie, CRISTINA IACOBAN si MELISA NICULAE au luat startul HC (in afara clasamentului) in probele de 60 m respectiv 200 m, la Campionatul National Masters. Ambele au facut cate o cursa buna, CRISTINA la 60 m (7,78 s) si MELISA la 200 m (27,54 s). FELICITARI !

STEFAN DIMA – CAMPION MUNICIPAL , MARIA CODIN, ANDREEA BADEA, SOPHIA BORUNA si DANIEL MAHERA – VICECAMPIONI MUNICIPALI C3 si C5

luni, ianuarie 20th, 2020

 

Sambata, 1 februarie, s-a desfasurat Campionatul Municipal de Copii 3, 4, 5 si 6.  Sportivii nostri au obtinut o medalie de AUR prin STEFAN DIMA, CAMPION MUNICIPAL C3 la Biatlon 1 (957 p – 50 m 7,68 s si Inaltime 1,20 m) si medalii de ARGINT prin SOPHIA BORUNA – VICECAMPIOANA MUNICIPALA la 200 m C5 (44,54 s) si ANDREEA BADEA, MARIA CODIN, DANIEL MAHERA si STEFAN DIMA VICECAMPIONI MUNICIPALI la Stafeta 4 x 50 m C3 (31,31 s). Alte rezultate: MARIA CODIN – locul 5 la Biatlon 2 C3 (945 p – 50 mg 9,80 s si Lungime 4,00 m); ANDREEA BADEA – locul 6 la Biatlon 2 C3 (813 p – 50 mg 10,40 s si Lungime 3,28 m); DANIEL MAHERA – locul 5 la Biatlon 2 C3 (852 p – 50 mg 10,68 s si Lungime 3,95 m); IONESCU VORNICU GEORGE – locul 9 la Biatlon 2 C3 (688 p – 50 mg 11,52 s si Lungime 3,22 m); BORUNA SOPHIA – 30 m C5 = 5,83 s (locul 7); SOMESAN BIANCA – 30 m C5 = 5,86 s (locul 9) si Lungime de pe loc = 1,61 m (locul 4); BAJAN ALEXIA – 30 m C5 = 6,31 s (locul 15) si Lungime de pe loc = 1,30 m (locul 14), IONESCU VORNICU PAVEL – Lungime de pe loc = 1,43 m (locul 8). FELICITARI !

MARIA LINCA si RIANA PRISTOLIAN – CAMPIOANE MUNICIPALE DE COPII 1 si 2

vineri, ianuarie 17th, 2020

Sambata 25 si duminica 26 ianuarie s-a desfasurat Campionatul Municipal de Copii 1 si 2. RIANA PRISTOLIAN a iesit DUBLU CAMPIOANA MUNICIPALA la Copile 2, cu 9,89 s la 60 m garduri si 4,60 m la Lungime, ambele rezultate NOI RECORDURI PERSONALE . MARIA LINCA a castigat la 200 m, 27,71 s , si la 60 m s-a clasat pe locul 2 , cu 8,28 s, ambele rezultate de asemenea NOI RECORDURI PERSONALE. Din pacate, MELISA NICULAE, dupa ce s-a calificat in finala la 60 m, cu 8,45 s in serie , nu a mai participat la finala, acuzand dureri musculare. FELICITARI CAMPIOANELOR !

6 MEDALII la Cupa „ROMANIAN MASTERS ATHLETICS”

duminică, ianuarie 12th, 2020

Vineri 17 si sambata 18 ianuarie s-a desfasurat Cupa "ROMANIAN MASTERS ATHLETICS". Juniorii AC IACRIS – CSS DINAMO au fost din nou la inaltime, cucerind sase medalii. Vedeta concursului la juniori 3 a fost ANDREI MANOLESCU NEACSU, care a cucerit 3 medalii, doua de AUR si una de ARGINT ! Iata rezultatele:

MEDALII DE AUR: ANDREI MANOLESCU NEACSU – 200 m J3 = 24,92 s si Lungime J3 = 5,45 m;

MEDALII DE ARGINT: ANDREI MANOLESCU NEACSU – 60 m J3 = 7,56 s; MIHAI MILITARU – Lungime J2 = 6,12 m;

MEDALII DE BRONZ: CATINCA NITU – 60 m J3 = 8,54 s; FILIP CUCIUC – Lungime J2 = 6,10 m;

Alte rezultate: CATINCA NITU – 200 m J3 = 28,78 s (loc 6); MIHAI MILITARU – 60 m garduri J2 = DNF (9,16 s in serie);

FELICITARI !

4 sportivi – 8 medalii la Campionatul Municipal de Juniori 2 si 3

joi, decembrie 26th, 2019

Sambata 11 si duminica 12 ianuarie, sezonul intern a debutat cu Campionatul Municipal de Seniori Tineret Juniori 1, 2 si 3 .Cei patru participanti ai AC IACRIS-CSS DINAMO au obtinut maximum, adica 8 medalii din 8 probe, astfel:

CAMPION MUNICIPAL : MIHAI MILITARU – 60 m garduri J2 = 9,01 s si Lungime J2 = 6,17 m;

VICECAMPIONI MUNICIPALI : CATINCA NITU – 60 m J3 = 8,52 s si 200 m = 28,61 s; ANDREI MANOLESCU NEACSU – 60 m J3 = 7,59 s; FILIP CUCIUC – Lungime J2 = 6,10 m;

MEDALIE DE BRONZ : FILIP CUCIUC – 60 m J2 = 7,52 s ; ANDREI MANOLESCU NEACSU – Lungime J3 = 5,16 m;

FELICITARI !

3 MEDALII DE AUR, 3 MEDALII DE ARGINT si 1 DE BRONZ la „CUPA DE IARNA”

sâmbătă, noiembrie 30th, 2019

Atletii nostri (IACRIS/CSS DINAMO/CSM CRAIOVA) s-au aflat printre protagonistii "CUPEI DE IARNA". Rezultatele au fost urmatoarele:

MEDALII DE AUR: CRISTINA IACOBAN (IACRIS/CSM CRAIOVA) la 60 m Senioare (7,85 s); CRISTICA ANA (IACRIS) la 60 m garduri J3 – 9,34 s; Stafeta 4 x 1 tur J3 IACRIS – CATINCA NITU, ALEXANDRA HOBAI, ALEXIA HIMCEAC, ANA GAVRILA = 1:44,72 s;

MEDALII DE ARGINT: MIHAI MILITARU (IACRIS/CSS DINAMO) – 60 m garduri J2 = 8,97 s si Lungime J2 = 6,24 m; Stafeta 4 x 1 tur J3 CSS DINAMO  STEFAN DUTA, RARES HNATIUC, VLAD GEORGESCU, ANDREI MANOLESCU NEACSU = 1:38,56 s;

MEDALII DE BRONZ: FILIP CUCIUC (IACRIS/CSS DINAMO} – Lungime J2 = 6,12 m;

Alte rezultate:  CATINCA NITU – 60 m J3 = 8,48 s (loc 4) si 200 m = 28,85 s; PATRICIA CHIFA – 60 m J3 = 8,76 s; ALEXIA HIMCEAC – 60 m J3 = 8,78 s; ANDREI MANOLESCU NEACSU – 60 m J3 = 7,63 s (loc 5) si 200 m = 24,89 s (loc 4); RARES HNATIUC – 60 m J3 = 8,06 s; STEFAN DUTA – 60 m J3 = 8,35 s; FILIP CUCIUC – 60 m J2 = 7,58 s; DORIN TOADER – 60 m J2 = 7,96 s; ALEXANDRA HOBAI – 60 m garduri J3 = 9,82 s; ANA GAVRILA – 60 m garduri J3 = 9,88 s (loc 4) si 400 m = 65,02 s; MARIA POMIRLEANU – Lungime J3 = 4,22 m; IOANA SURUGIU – 200 m J3 = 30,60 s si 400 m = 73,14 s; VLAD GEORGESCU – 200 m J3 = 25,90 s (loc 7); MARIA MIHAILESCU – 400 m J3 = 68,61 s. FELICITARI !

12 MEDALII (7 AUR, 2 ARGINT, 3 BRONZ) la CUPA „INCEPATORULUI” Copii 1 si 2

duminică, noiembrie 10th, 2019

Copiii AC IACRIS/CSS DINAMO/CSS ILFOV, sub indrumarea profesorilor CRISTINA si CRISTI IACOBAN au continuat evolutiile excelente, la Cupa "INCEPATORULUI" obtinand 12 medalii , 7 de AUR, 2 de ARGINT si 3 de BRONZ. Iata rezultatele:

MEDALII DE AURMARIA STEFAN (IACRIS/ILFOV) – 50 m C2 = 7,58 s si 200 m C2 = 29,98 s RP; RIANA PRISTOLIAN (IACRIS/ILFOV) – 50 m garduri C2 = 8,28 s RP; MELISA NICULAE (IACRIS/ILFOV) – 200 m C1 = 28,03 s; MARIA FIRU (IACRIS/ILFOV) – Inaltime C2 = 1,35 m RP; STAFETA 4 x 1 tur C1 IACRIS (MARIA POMIRLEANU, ANA GAVRILA, MARIA LINCA , MELISA NICULAE) = 1:45,17 RP; STAFETA 4 x 100 m C2 IACRIS (SOPHIA BUDESU, MARIA FIRU, RIANA PRISTOLIAN, MARIA STEFAN) = 1:01,52 s;

MEDALII DE ARGINT : MELISA NICULAE (IACRIS/ILFOV) – 60 m C1 = 8,36 s RP; MARIA LINCA (IACRIS/ILFOV) – 200 m = 28,41 s;

MEDALII DE BRONZ : MARIA LINCA (IACRIS/ILFOV) – 60 m C1 = 8,36 s RP; ANA GAVRILA (IACRIS/DINAMO) – 60 m garduri C1 = 9,68 s RP; RIANA PRISTOLIAN (IACRIS/ILFOV) – Lungime C2 = 4,30 m RP;

Alte rezultate : MARIA POMIRLEANU – 60 m C1 = 9,06 s si Lungime C1 = 4,27 m; SIMONA VOINEA – 60 m C1 = 9,14 s si 200 m C1 = 34,52 s; MARIA FIRU – 50 m C2 = 8,03 s; IOANA SURUGIU – 800 m C1 = 2:54,67 s si 200 m C1 = 31,24 s; MARIA MIHAILESCU – 800 C1 = 2:41,65 s si 60 m garduri C1 = 11,20 s; ANA GAVRILA – Inaltime C1 = 1,30 m. FELICITARI !

COPIII NOSTRI AU OBTINUT 11 MEDALII (4 AUR , 3 ARGINT, 4 BRONZ) la CUPA PROATLETIC

duminică, octombrie 27th, 2019

Rezultate foarte bune ale copiilor nostri, la Cupa "Proatletic. Daca anul trecut, copiii nostrii cucereau la Cupa Proatletic 7 medalii, ieri ei au cucerit 11 medalii, fiind intr-un evident progres ! Tin sa multumesc echipei de antrenori/instructori, CRISTINA IACOBAN si DARIA FILIP, precum si copiilor mai mari care au ramas ore bune, dupa terminarea programului lor, pentru a-i ajuta pe cei mici: IOANA SURUGIU, MARIA LINCA, ANA GAVRILA, MELISA NICULAE. Dar iata rezultatele:

MEDALII DE AUR – STAFETA 4 x 100 m C1 (MARIA POMIRLEANU, ANA GAVRILA, MARIA LINCA si MELISA NICULAE) = 55,27 s; MARIA STEFAN (IACRIS-CSS ILFOV) 50 m C2 = 7,53 s si 200 m C2 = 30,15 s; RIANA PRISTOLIAN (IACRIS-CSS ILFOV) – 50 m garduri = 8,40 s (RP);

MEDALII DE ARGINTANA GAVRILA (IACRIS-CSS DINAMO) 60 m garduri C1 = 9,93 s si 600 m C1 = 1:50,81 s; MELISA NICULAE (IACRIS-CSS ILFOV) 200 m C1 = 28,35 s;

MEDALII DE BRONZMELISA NICULAE (IACRIS-CSS ILFOV) 60 m C1 = 8,42 s (RP); MARIA LINCA (IACRIS-CSS ILFOV) 200 m C1 = 28,74 s; RIANA PRISTOLIAN (IACRIS-CSS ILFOV) Lungime C2 = 4,15 m; DANIEL MAHERA – 200 m C3 = 31,19 s;

Alte rezultate – VOINEA SIMONA – 60 m C1 = 11,34 s si 200 m C1 = 32,38 s; POMIRLEANU MARIA – 60 m C1 = 8,91 s si Lungime = 4,58 m (RP); MIHAILESCU MARIA – 60 m garduri = 10,64 s si 600 m C1 = 1:55,71 s; MARIA LINCA – 60 m = 8,48 s (RP); SURUGIU IOANA – 600 m C1 = 2:04,84 s si 200 m = 30,72 s; MIHAI MIHAELA – 50 m C2 = 8,40 s si Lungime C2 = 3,67 m; FIRU MARIA – 50 m C2 = 7,95 s si 200 m = 31,62 s; RUSU ANDREI – 50 m C2 = 8,80 s; SOCEA RARES – 50 m C2 = 8,81 s; RUSU ANDREI – Lungime C2 = 3,21 m; BUDESU SOPHIA – Lungime C2 = 3,80 m; IONITA DARIA – 50 m C3 = 8,91 s si Lungime C3 = 3,30 m; BADEA ANDREEA – 50 m C3 = 8,59 s si Lungime C3 = 3,42 m; CODIN MARIA – 50 m C3 = 7,97 s, 200 m = 31,77 s si Lungime C3 = 3,94 m; IONESCU VORNICU GEORGE – 50 m C3 = 8,42 s si Lungime C3 = 3,48 m; DIMA STEFAN – 50 m C3 = 7,58 s si Lungime C3 = 3,97 m; MAHERA DANIEL – 50 m C3 = 7,79 s; CHIS TUDOR – 50 m C4 = 9,07 s si Lungime C4 = 3,29 m; GUDEA MATEI – 50 m C5 = 9,80 s si Lungime C5 = 2,53 m; SOMESAN BIANCA – 50 m C5 = 10,37 s si Lungime C5 = 2,44 m; IONESCU VORNICU PAVEL – 50 m C6 = 10,12 s; RUSU MARIA – 50 m C6 = 11,20 s si Lungime C6 = 2,11 m. Stafeta 4 x 50 m C2 (SOCEA RARES, FIRU MARIA, PRISTOLIAN RIANA si MARIA STEFAN) = 61,92 s. FELICITARI !

„MEMORIALUL MARIUS PETRESCU” CALARASI – 11 SPORTIVI, 15 MEDALII

sâmbătă, octombrie 5th, 2019

Duminica, 13 octombrie, s-a desfasurat la Calarasi editia a XXI-a a Memorialului "Marius Petrescu". Atletii IACRIS au fost din nou la inaltime, cucerind nu mai putin de 15 medalii (de la stanga la dreapta):

MARIA CODIN – Medalie de ARGINT la Lungime Copile 3 (3,97 m);

MARIA LINCA – Medalie de ARGINT la 80 m Copile 1 (10,78 s);

ANA GAVRILA – Medalie de AUR la 600 m (1:56,31 s)  si Medalie de BRONZ la 80 m Copile 1 (10,78 s);

ANDREI NEACSU – Medalie de AUR la Lungime Juniori 3 (5,69 m);

MARIA STEFAN – Medalie de AUR la 60 m (8,84 s) si Medalie de BRONZ la Lungime Copile 2 (4,12 m);

FILIP CUCIUC – Medalie de ARGINT la Decasalt (30,90 m) si Medalie de BRONZ la Lungime Juniori 2 (6,27 m);

MELISA NICULAE – Medalie de AUR la 80 m (10,36 s) si Medalie de BRONZ la Lungime Copile 1 (4,74 m);

MIHAI MILITARU – Medalie de AUR la Decasalt Juniori 2 (31,45 m);

CRISTINA IACOBAN – PROFESOR COORDONATOR AL GRUPULUI;

MARIA MIHAILESCU – Medalie de BRONZ la 600 m Copile 1 (2:01,14 s);

CATINCA NITU – Medalie de AUR la 100 m Junioare 3 (13,54 s);

RIANA PRISTOLIAN – Medalie de BRONZ la 60 m Copile 2 (9,20 s);’

Alte rezultate: MARIA CODIN – 50 m C3 = 7,92 s (loc 5);  MARIA MIHAILESCU – 80 m C1 = 11,71 s (loc 11); ANDREI NEACSU – 100 m J3 = 12,18 s (loc 5); RIANA PRISTOLIAN – Lungime C2 = 4,03 m (loc 5); CATINCA NITU – Lungime J3 = 4,67 m (loc 4); MIHAI MILITARU – Lungime J3 = 6,24 m (loc 4); MARIA LINCA – 600 m C1 = 2:05,02 s);

FELICITARI si SUCCES in continuare !

6 MEDALII DE AUR, 3 MEDALII DE ARGINT si 2 MEDALII DE BRONZ la CAMPIONATUL MUNICIPAL DE SEN, TIN, JUN 1, 2 si 3

joi, aprilie 25th, 2019

 

 

Sambata 4 si duminica 5 aprilie, s-a desfasurat Campionatul Municipal de Atletism Seniori, Tineret, Juniori 1, 2 si 3. Rezultate:

MEDALIE DE AUR: CRISTINA IACOBAN – Triplusalt ST = 10,95 m ; CRISTINA IACOBAN – 200 m ST = 26,48 s;  MIHAI MILITARU – Triplusalt J2 = 12,18 m; MIHAI MILITARU – Lungime J2 = 6,04 m; ANDREI MANOLESCU NEACSU – 100 m = 12,59 s (in serie 12,48 s); CATINCA NITU = 200 m J3 = 28,57 s;

MEDALIE DE ARGINT: CRISTINA IACOBAN – 100 m ST = 12,80 s (in serie 12,73 s); Stafeta 4 x 100 m – STEFAN DUTA, RARES HNATIUC, VLAD GEORGESCU si ANDREI MANOLESCU NEACSU = ; ANDREI MANOLESCU NEACSU – 200 m J3 = 24,94 s;

MEDALIE DE BRONZ: CATINCA NITU – 100 m J3 = 13,98 s (in serie 14,02 s); FILIP CUCIUC – Lungime J2 = 5,63 m;

Alte rezultate: VLAD GEORGESCU – 100 m J3 = 13,10 s (Locul 4 – in serie 13,18 s) si 200 m = 26,41 s (Locul 5); STEFAN DUTA – 100 m J3 = 14,10 s (Locul 11); RARES HNATIUC – 100 m J3 = 13,94 s (Locul 6 – in serie 13,34 s) si 200 m = 28,41 s (Locul 8);