Archive for the ‘Uncategorized’ Category

12 MEDALII AU CUCERIT ATLETII IACRIS-CSS DINAMO la CUPA RMA !

sâmbătă, ianuarie 13th, 2018

 

Evolutie excelenta a atletilor IACRIS – CSS DINAMO la primul concurs din 2018. S-au obtinut nu mai putin de 12 medalii, 4 de AUR, 5 de ARGINT si 3 de BRONZ. Au cucerit AUR: FILIP CUCIUC (60 m – 7,79 s si Lungime J3 – 5,78 m), MIHAITA MILITARU (Inaltime J3 – 1,65 m) si ALEXIA HIMCEAC (60 m J3 – 8,44 s); ARGINTALEXANDRA AMZA (Inaltime 1,40 m si locul 4 la Lungime J3 – 4,59 m), MIHAITA MILITARU (Lungime J3 – 5,55 m), ALEXIA HIMCEAC (200 m J3 – 27,93 s), ROBERTA NASTASE (Lungime – 4,84 m J1) si PATRICIA CHIFA (60 m J3 – 8,53 s si locul 4 la 200 m J3 – 28,83 s); BRONZCRISTINA IACOBAN (60 m SEN – 7,94 s), ALEXANDRA HOBAI (60 m garduri – 10,07 s si locul 5 la 200 m J3 – 29,05 s) si ROBERTA NASTASE (60 m J1 – 8,53 s). FELICITARI !

Program de antrenament 15 – 28 IANUARIE 2018

vineri, ianuarie 12th, 2018

Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.

Luni 15 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala LM;

Marti 16 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala Scolii 49;

Miercuri 17 – 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala LM;

Joi 18 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala Scolii 49;

Vineri 19 – 8,00 Tin Jun la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM;

Sambata 20CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI, TINERET, JUNIORI 1 – et 1

Duminica 21CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI, TINERET, JUNIORI 1 – et 1

Luni 22 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala LM;

Marti 23 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala Scolii 49;

Miercuri 24 – 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 9 – 13 ani la sala LM;

Joi 25 – 8,00 Tin Jun Copii la sala LM; 17,00 Tin Jun la sala LM; 18,30 Copii 5 – 8 ani la sala Scolii 49;

Vineri 26 – Plecare la BACAU

Sambata 27CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR si CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI, TINERET si JUNIORI 1 – et 2 – BACAU

Duminica 28CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR si CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI, TINERET si JUNIORI 1 – et 2 – BACAU


CANTONAMENT MOIECIU DE SUS

joi, ianuarie 11th, 2018

CUPA IACRIS – EDITIA A XVI-A

luni, decembrie 11th, 2017

Sambata 9 decembrie, s-a desfasurat a XVI-a editie a Cupei IACRIS. Au participat 44 de copii si 6 atleti Masters , membrii IACRIS, la 3 probe: 25 m, 25 m gardulete si stafeta 4 x 70 m. Cei mai buni copii au primit cupe si medalii, diplome , si toti copiii au primit cadouri. Iata castigatorii: 2007-2008 RIANA PRISTOLIAN, MELISA NICULAE, MARIA STEFAN, MARIA LINCA, ALEXANDRU IONITA, DAVID MARINESCU, DAVID DOBRE, ALEXANDRU GHEORGHE; 2009-2010 MARIA CODIN (2), BIANCA PRISTOLIAN, MELISA DRAGUT, ANDREEA BADEA, TEODOR GHEORGHE, STEFAN DIMA, CALIN PAUN; 2011 si mai mici ANA POPA (2), MEDEEA COPUZEANU (2), BIANCA IONITA, MALINA PAUN, NICHOLAS PURCAREA, STEFAN PAVLOVICI; Masters ALINA IONITA, GABRIEL GHEORGHE. Multumim arbitrelor ANA GAVRILA, CATINCA NITU si MARIA MIHAILESCU ! FELICITARI !

 

3 Medalii de AUR si 5 Medalii de ARGINT au obtinut atletii IACRIS-CSS DINAMO la CUPA DE IARNA S,T,J1,J2,J3, Masters

vineri, decembrie 8th, 2017

Evolutie foarte buna a atletilor de la IACRIS – CSS DINAMO, la primul concurs din aceasta iarna. CRISTINA IACOBAN (IACRIS) a obtinut ARGINTUL atat la Senioare cat si la Tineret, in proba de 60 m, cu timpul de 7,93 s (7,99 s in serie). La Junioare 1, ROBERTA NASTASE (IACRIS-CSS DINAMO) a obtinut AURUL la Saritura in Lungime cu 4,87 m, iar la 60 m a alergat 8,64 s in serie si 8,63 s in finala – locul 4. FILIP CUCIUC (IACRIS-CSS DINAMO) a obtinut AURUL la Saritura in Lungime Juniori 3, cu un NOU RECORD PERSONAL – 6,13 m, iar la 60 m a alergat 7,81 s. MIHAITA MILITARU (IACRIS-CSS DINAMO) a cucerit ARGINTUL la Saritura in Inaltime, la Juniori 3, cu un NOU RECORD PERSONAL – 1,65 m. La Saritura in Lungime, de asemenea un NOU RECORD PERSONAL – 5,48 m. Junioarele 3 (IACRIS-CSS DINAMO) au castigat medaliile de AUR la Stafeta 4 x 2 tururi – 4:36,31 s – PATRICIA CHIFA (la 60 m 8,41 s, locul 8), ALEXIA HIMCEAC (la 60 m 8,38 s, locul 6 iar la 200 m s-a accidentat – 30,33 s) ALEXANDRA AMZA (la Inaltime 1,35 m locul 4, la lungime 4,53 m) si ALEXANDRA HOBAI (la 200 m 28,74 s locul 7). Pentru prima oara am avut reprezentare si la MASTERS, Doamna GABRIELA GHEORGHE obtinand medalia de ARGINT la 1500 m (7:54,40 s) iar sotul, Domnul GABRIEL GHEORGHE a obtinut ARGINTUL la 200 m (28,36 s) iar la 60 m a obtinut locul 6 (8,40 s). Domnul MARIUS CODIN a obtinut locul 7 la 60 m (8,82 s) iar Domnul DANIEL TIPARU s-a accidentat la 60 m (8,74 s). FELICITARI TUTUROR PENTRU REZULTATE!