Archive for the ‘ARTICOLE’ Category

CUPA IACRIS – editia XXII

sâmbătă, mai 21st, 2022

Medalii la Campionatul National de Juniori 2 si Campionatul Municipal de Juniori

sâmbătă, mai 14th, 2022

Sambata 14 si duminica 15 mai s-au desfasurat la Bucuresti, Campionatul National de Juniori 2 – etapa I-a si Campionatul Municipal de Seniori, Tineret si Juniori 1, 2 si 3. Sportivii nostri au concurat foarte bine, obtinand urmatoarele rezultate:

ANA GAVRILA – CAMPIOANA MUNICIPALA J2 si LOCUL 4 CN J2, la 100 m (13,18 s in serie, RECORD PERSONAL si 13,25 s in finala. La 400 m garduri, ANA a alergat 68,79 s, RECORD PERSONAL, LOC 3 la CN J2 si VICECAMPIOANA MUNICIPALA.

CATINCA NITU – CAMPIOANA MUNICIPALA J2 la 400 m – 63,62 s RECORD PERSONAL

STAFETA 4 x 100 m MARIA STEFAN, ANA GAVRILA, CATINCA NITU si MARIA LINCA – CAMPIOANA MUNICIPALA J2 in 51,37 s

RARES HNATIUC – MEDALIE DE BRONZ la CAMPIONATUL MUNICIPAL DE JUNIORI 1 – 11,35 s in finala si 11,67 s in serii

Alte rezultate: BUDESU SOPHIA 4,39 m la Lungime; NITU CATINCA 28,70 s la 200 m; POMIRLEANU MARIA 10,21 m la Triplusalt; MIHAILESCU MARIA 69,41 s la 400 m; SURUGIU IOANA 69,66 s  la 400 m; STEFAN MARIA 11,32 s in finala si 11,43 s in serii la 100 m; LINCA MARIA 13,82 s in serii la 100 m.

Program orientativ de antrenament 16 – 29 MAI 2022

duminică, mai 8th, 2022
Va rugam sa consultati programul inainte de a pleca la antrenament. Programul poate suferi modificari de ultima ora.
De asemenea, va rugam sa respectati grupele si orele alocate fiecarei grupe.
ANTRENAMENTELE GRUPELOR DE PREPERFORMANTA, AVANSATI 1 si AVANSATI 2 , SE VOR DESFASURA LA SALA DE ATLETISM SI STADIONUL DE ATLETISM DIN CADRUL COMPLEXULUI SPORTIV NATIONAL „LIA MANOLIU”
ANTRENAMENTELE GRUPELOR DE COPII 1 si 2 , SE VOR DESFASURA LA STADIONUL DE ATLETISM DIN CADRUL COMPLEXULUI SPORTIV NATIONAL „LIA MANOLIU” (SALA DE ATLETISM IN CAZ DE VREME NEFAVORABILA)

Luni 16 –  8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism;

Marti 17 – 8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 18,30 Grupele de COPII 1 (C1) si COPII 2 (C2) la stadionul de atletism;

Miercuri 18 – 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism;

Joi 19 – 8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 18,30 Grupele de COPII 1 (C1) si COPII 2 (C2) la stadionul de atletism;

Vineri 20 –  8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) la stadionul de atletism; 

Sambata 21 –  Cupa „IACRIS”

Duminica 22PAUZA

Luni 23 – 8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism;

Marti 24 – 8,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 18,30 Grupele de COPII 1 (C1) si COPII 2 (C2) la stadionul de atletism;

Miercuri 2516,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 18,30 Grupele de COPII 1 (C1) si COPII 2 (C2) la stadionul de atletism;

Joi 268,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP), AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 16,00 Grupa PREPERFORMANTA (PP) , AVANSATI 1 (A1) si AVANSATI 2 (A2) la stadionul de atletism; 18,30 Grupele de COPII 1 (C1) si COPII 2 (C2) la stadionul de atletism;

Vineri 27 – Plecare la PITESTI

Simbata 28 – Campionatul National de Juniori 2 (U18) – FINALA – PITESTI

Duminica 29Campionatul National de Juniori 2 (U18) – FINALA – PITESTI

Juniori = nascuti 2008 – 2007 (J3), 2006 – 2005 (J2) si 2004 – 2003 (J1)

Copii = nascuti 2009 (C1) , 2010 (C2), 2011(C3)

 

INTERNATIONAL MEETING „MLADOST” – RUSE (BULGARIA)

joi, mai 5th, 2022

CN Copii 1 si 2 et. I-a si Campionatul Municipal de Copii

joi, mai 5th, 2022

In data de 7 – 8 mai 2022, la Bucuresti s-a desfasurat Campionatul National de Copii 1 si 2 – etapa I-a si Campionatul Municipal de Copii 1, 2, 3, 4 si Spiridusi, Noi am participat numai in data de 8, deoarece in 7 am fost plecati cu juniorii la Ruse, la concursul international MLADOST . La copii 1, MARIA CODIN a alergat la 800 m 3:00,84 s, obtinand MEDALIA DE BRONZ la Campionatul Municipal C1, iar PATRICIA BIVOL a obtinut MEDALIILE DE AUR la Spiridusi, atat la 50 m (8,46 s) cat si la Lungime (3,46 m).